b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636191475659436138.jpgاساس نیوز: سخنگوی HDP اظهار کرد که ترکیه در حال تبدیل به پاکستانی دیگر است. وی تاکید کرد که عامل نا امنی و بمب گذاری های ترکیه، سیاست خارجی این کشور در قبال سوریه است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از حریت، آیهان بیلگن، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با بررسی کشتار کلوپ شبانه رینا استانبول گفت: زمانی که ما می گفتیم تنها محکوم کردن یک حمله تروریستی کافی نیست، برخی احزاب واکنش های تندی نشان می دادند. همان احزاب امروز به این نتیجه رسیده اند که تنها محکوم کردن کافی نیست. درک این مسئله از سوی احزاب سیاسی ترکیه که حکومت سیاسی باید مسئولیت این مسائل را برعهده بگیرد جای خوشحالی دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تحولاتی که امروزه در داخل ترکیه شاهد آن هستیم نتیجه سیاست خارجی ترکیه در سوریه است. ترکیه در سال 2011 با انتقال شبه نظامیان از بندر اسکندرون به داخل سوریه، سنگ بنای حمله اخیر استانبول را با دستان خود پایه ریزی کرده بود. اگر ترکیه اکنون با یک تهدید داخلی روبه رو است باید ابتدا در سیاست های خود در قبال سوریه تجدید نظر کند.

بیلگن در ادامه با تاکید بر پاکستانی شدن ترکیه گفت: ترکیه در حال تبدیل به پاکستانی دیگر است. با توجه به تحولات صورت گرفته در منطقه، ترکیه در حال تغییر دادن متحدان خود بوده و در پی پیدا کردن متفق های جدید است، ولی تاثیر توافقات سابق به این راحتی از ترکیه زدوده نخواهد شد.

همان گونه که نتایج توافقات سیاه پشت پرده در داخل ترکیه با بمباران ها 15 جولای 2016 به پایان رسید؛ نتایج توافقات مخفیانه این کشور در سوریه نیز بمبگذاری های کیلیس، راه آهن آنکارا و در نهایت کشتار استانبول بود.

 دولتی که حتی یک بیانیه در خصوص سربازانی که به دست داعش اسیر شده اند صادر نمی کند هر روز برای رسانه ها شو اجرا کرده و از تعداد کشته ها و زخمی های داعش می گوید. رئیس جمهور ترکیه از خشکاندن ریشه های ترور سخن می گوید. مسئله سوریه برای ترکیه دیگر یک مسئله موقت نبوده و ترکیه به یک کشور دائمی در سوریه تبدیل شده است. شما خود به ریشه جنگ در سوریه تبدیل شده اید از خشکاندن کدام ریشه سخن می گویید؟

سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها خاطرنشان کرد: طی دو ماه اخیر در ترکیه بیش از 100 نفر جان خود را از دست داده اند. برای این که وزیر کشور ترکیه استعفا دهد و یا از کار برکنار شود چند نفر دیگر باید کشته شوند؟ چه ضعف دیگری لازم است که عدم انجام مسئولیت های وزارت کشور ثابت شود؟

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

واکنش سازمان اروپایی ـ بحرینی حقوق بشر به حبس شیخ

شیخ محمد بهجت: باید با وحدت خود دشمنان اسلام را مأ

خوردن مادر در شب کریسمس

مسجد الاقصی و درد بی خیالی مسلمانان

انتفاضه سوم؛ فلسطین برای صهیونیستها نا امن شد

بحرانی که آمریکائی ها برای خود و جهان ساختند!

عذرخواهی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از مصر

ا

مراسم مولود خوانی در مسجد ابوبکر صدیق (رض) روستای

ترامپ قول داد با رهبر کره شمالی تسویه حساب کند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز