b_300_300_16777215_10_images_8237592071304510.jpg

درجریان اعتراضات در آخرین ساعت چهارشنبه شب به وقت مکزیک علیه تصمیم دولت کشور در افزایش قیمت بنزین، یک پلیس کشته و بیش از 250 نفر دستگیر شدند.

 به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه لا راسون ، اعتراضات علیه افزایش سوخت بین 14 تا 20 درصد بسته به نوع آن، همچنین موجب بالا گرفتن درگیری ها و غارت اموال در مکزیک شده است .
در این رابطه ، انجمن ملی‌ مغازه ها و فروشگاه های بزرگ خبر داد، حدود 170 مغازه مجبور به بستن درهای خود شدند درحالیکه نزدیک به 80 مغازه مورد غارت قرار گرفتند و مشکلات برای توزیع کالا در بسیاری از مغازه های دیگر گزارش شده است.
اما وخیم ترین حادثه در محله 'توکوبایا' در مکزیکو سیتی (پایتخت) رخ داد، جایی‌ که یک مامور پلیس در حالی‌ که قصد داشت مانع شود که سرنشینان یک کامیون، از یک پمپ بنزین سوخت بدزدند از سوی راننده کامیون زیر گرفته شد و جان باخت.
در این رابطه، مکزیکو سیتی یکی‌ از نقاط داغ اعتراضات به دلیل افزایش قیمت بنزین بود .تنها در این شهر 76 نفر به دلیل 30 مورد غارت، دستگیر شدند.
«رنه خوارز» معاون وزیر کشور مکزیک در این زمینه گفت : در مجموع بیش از 250 نفر در سراسر خاک کشور دستگیر شدند.
«میگل آنخل اوسوریو» وزیر کشور نیز در پیامی توئیتری حمایت دولت فدرال برای مقابله با این بحران را به مقامات محلی پیشنهاد داد و گفت: آزادی های بیان و تظاهرات ها ، باید بر اساس احترام به قانون و حقوق ها اعمال شود .
«انریکه پنیا نیئتو» رئیس جمهوری مکزیک نیز در این زمینه ابراز داشت که از خشم و دلخوری مردم به دلیل افزایش قیمت بنزین آگاه است و اذعان کرد که این اقدامی است که هیچکس خواهان اتخاذ آن نیست.
پنیا نیئتو خاطرنشان ساخت که افزایش قیمت بنزین، ناشی‌ از اصلاحیه انرژی نیست، بلکه نشان دهنده افزایش قیمت های بین المللی بنزین است.
b_400_400_16777215_10_images_8237592071304509.jpg

مطالب مرتبط:

بمباران مواضع داعش توسط فرانسه

حمله مفتی عربستان به فیلم محمد رسول‌الله(ص)

شیخ حمزه والی نام‌نهاده طالبان در ارزگان کشته شد

 

بیانیه 38 ژنرال آمریکایی درباره توافق هسته ای

 

افتتاح نمایشگاه «پیام اسلام» در مقر «یونسکو»

کشف قدیمی ترین نسخه قرآن کریم در دانشگاه بیرمنگام

ب

قحطی بی‌رحم پاکستان؛ ۸۷ کودک تاکنون قربانی شدند

دابق و اهداف پشت پرده آن

حکم دستگیری رهبر جبهه مدافعان اسلام اندونزی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز