b_300_300_16777215_10_images_0303.jpg

 سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که این رژیم اخیرا مانع از ورود گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد به اراضی اشغالی فلسطین شده است.

بی تفاوتی مراجع بین المللی، از جمله سازمان ملل متحد در برابر این اقدام رژیم اشغالگر قدس درشرایطی که موارد مشابه در باره دیگر کشورها به شکل گسترده ای بازتاب رسانه ای پیدا می کند، از نکات قابل توجه دراین زمینه است.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع قدس اشغالی گزارش کرد : "ایمانوئل نحشون" سخنگوی وزارت خارجه رژیم اشغالگر می گوید که "مکاریم ویبیسونو" گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد قصد داشت هفته گذشته برای تهیه گزارشی که قرار است پاییز آینده به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه دهد، وارد اراضی اشغالی فلسطین و فلسطین اشغالی شود، اما رژیم صهیونیستی از این کار ممانعت به عمل آورد.
نحشون مدعی شد که رژیم صهیونیستی همواره با همه کمیته های بین المللی و تمامی محققان سازمان ملل همکاری کرده است؛ مگر در صورتی که آنها قبلا مواضع خصمانه علیه این رژیم اتخاذ کرده باشند.
وی افزود تل آویو قبلا در سال 2014 نیز از ورود ویبسونو به اراضی تحت اشغال خود و نیز مناطق فلسطینی نشین به منظور تحقیق و تهیه گزارش ممانعت کرده بود.
پس از این برخورد و تعامل ناشایست رژیم صهیونیستی، احتمال می رود که این گزارشگر حقوق بشری سازمان ملل متحد که برجسته ترین کارشناس مسائل حقوق بشری اعزامی از سازمان ملل به اراضی فلسطینی به شمار می رود، گزارش خود را از طریق گفتگو با مقامات فلسطینی در اردن تهیه کند.
سخنگوی وزارت خارجه رژیم اشغالگر قدس مدعی شد که این رژیم آماده همکاری با شورای امنیت است، اما تمامی گزارش ها و توصیه های این شورا را قبول ندارد.
رژیم صهیونیستی در جریان جنگ 51 روزه تابستان گذشته هزاران مورد حمله هوایی، زمینی و دریایی علیه نوار غزه انجام داد که در نتیجه آن 2323 نفر شهید و هزاران نفر زخمی شدند. علاوه بر این هزاران باب منزل تخریب شد و ارتش صهیونیستی جنایت های هولناکی را مرتکب شد، اما به گزارشگران حقوق بشری و کمیته های حقیقت یاب اجازه حضور در اراضی اشغالی فلسطین و مناطق فلسطینی نشین برای تحقیق درباره جنایت های جنگی خود را نمی دهد.
این رژیم در همین راستا در آستانه انتشار نتایج تحقیقات کمیته حقیقت یاب سازمان ملل درباره جنگ غزه، این رژیم با انتشار گزارشی دروغین سعی در فریب جامعه بین المللی و سرپوش گذاشتن بر روی جنایت های جنگی خود به منظور فرار از محاکمه را دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز امروز در اظهارنظری خنده دار درباره جنگ غزه مدعی شد که «ما در جنگ غزه با مبارزان حماس که با شلیک موشک به سمت "اسرائیل" مرتکب جنایت جنگی شده بودند، می جنگیدیم!» به گزارش روزنامه معاریو، بنیامین نتانیاهو در جریان دیدار با "گزگوری سختیانا" وزیر خارجه لهستان که به فلسطین اشغالی سفر کرده است، با اشاره به نتایج گزارش کمیته حقیقت یاب شورای حقوق بشر سازمان ملل که امروز دوشنبه منتشر خواهد شد، مدعی شد که «مبارزان حماس در میان غیرنظامیان پنهان می شدند و اقدامات رژیم صهیونیستی در جریان جنگ غزه مطابق قوانین بین المللی بود.»
وی همچنین خاطر نشان کرد که «ما تمامی تدابیر لازم برای خودداری از هدف گرفتن غیرنظامیان را اتخاذ کرده بودیم و با این وجود، درباره رفتار نظامیان خودمان تحقیق می کنیم، اما نه به خاطر گزارش های این و آن.»
ویسونو در ماه مارس گذشته خواستار تحقیق درباره شهادت بیش از 2 هزار شهروند فلسطینی شده بود که دو سوم از آنها را کودکان تشکیل می دهند. وی تاکید کرده بود که سوالات زیادی درباره رعایت قوانین بین المللی توسط رژیم صهیونیستی در جنگ غزه مطرح است.
ویبسونو که نماینده اندونزی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بود، از ماه ژوئن گذشته به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشری در اراضی فلسطینی انتخاب شده است. وی تصریح کرده بود که تفاوت آشکار در حجم خسارت های طرفین (رژیم صهیونیستی و باریکه غزه) در کنار عدم موازنه قدرت و هزینه های زیاد وارده به غیرنظامیان فلسطینی سوالاتی را درباره این مساله مطرح می کند که آیا رژیم صهیونیستی به قوانین بین المللی مربوط به تمییز میان نظامیان و غیرنظامیان پایبند بوده است.
این گزارشگر سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که اکثر غیرنظامیانی که در جریان جنگ اخیر غزه کشته شده بودند، تنها یک رهگذر نبودند که در خیابان ها به شهادت رسیده باشند، بلکه بسیاری از آنها در قالب خانواده هایشان و در حملات موشکی به منازل شان به شهادت رسیده بودند.
گفتنی است که ویبسونو در سایه این مانع تراشی های رژیم صهیونیستی مجبور شده است از مان و قاهره اقدام به تهیه گزارش درباره وقایع جنگ غزه و گفتگوی غیرمستقیم با ساکنان غزه و شاهدان عینی کند.

مطالب مرتبط:

مفتی تاتارستان : تلویزیون اسلامی تاتارستان به تروی

وزیر دفاع مصر قطع تمامی روابط نظامی قاهره با کره ش

مولانا گرگیج: مابدنبال وحدت و نزدیکی به یکدیگر هست

نخست‌وزیر سوئد: نشانه‌ها از تروریستی بودن حادثه اس

امام جمعه موقت اهل سنت ارومیه : آمریکا و صهیونیزم

خیزش دوباره دین در سیاست بین الملل

مرکز مطالعات امنیتی دفاعی انگلیس : چین به دنبال تر

مجلس اداره کشور در یمن تشکیل می‌شود

افول پلیس دینی در عربستان؛ رضایت جوانان و خشم سنت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات