b_300_300_16777215_10_images_5698_535.jpgاساس نیوز: دولت میانمار از تحقیق و تفحص در خصوص برخورد خشن پلیس این کشور با مسلمانان روهینگیا خبر داد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛ دولت میانمار روز دوشنبه (امروز) وعده داد در خصوص ویدئویی که نیروهای پلیس این کشور را در حال ضرب و شتم مسلمانان روهینگیا نشان می‌دهد، تحقیق کند. دولت میانمار به نقض حقوق مسلم مسلمانان روهینگیا متهم شده است.

ده‌ها هزار مسلمان روهینگیا که با شدیدترین خشونت‌ها از سوی اکثریت بودایی این کشور روبرو شده اند، همزمان با آغاز عملیات ارتش این کشور از ایالت «راخین» گریخته اند. بنا بر اعلام مقامات بنگلادش، تا کنون حدود 50 هزار مسلمان روهینگیا به این کشور پناه برده اند. بسیاری از آن‌ها ماجرا‌های ناراحت‌کننده‌ای از تجاوز، قتل و غارت به وسیله نیروهای امنیتی میانمار بازگو می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه می‌نویسد: اوضاع اسفبار مسلمانان روهینگیا، اعتراضات گسترده‌ای را در مناطق مختلف جهان به همراه داشته است. معترضان به‌خصوص آنگ سان سو چی، یکی از مهمترین مقامات این کشور را متهم می‌کنند برای کمک به مسلمانان روهینگیا اقدامات کافی انجام نداده است.

مقامات نزدیک به آنگ سان سو چی مدعی هستند نیروهای ارتش، در تعقیب شبه نظامیانی هستند که به مراکز پلیس حمله می‌کنند. اما دولت میانمار امروز وعده داد گزارش‌هایی در خصوص برخورد خشونت‌آمیز پلیس را با اهالی یک روستا در 5 نوامبر بررسی کند.

ویدئوی اخیر، نیروهای پلیس را نشان می‌دهد که به سر یک پسر ضربه می‌زنند؛ آن هم زمانی که وی در حال حرکت به سوی ده‌ها ساکن روستاست که با دستان قرار گرفته پشت سر، روی زمین نشسته اند. سپس 3 افسر که یونیفرم بر تن دارند به مردی که روی زمین نشسته است حمله‌ور می‌شوند، با چوب به او ضربه می‌زنند و صورتش را به کرات زیر لگد می‌گیرند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

احتمال از سرگیری حج عمره زائران ایرانی

دولت عراق خواهان عذرخواهی روزنامه عربستانی شد

ا

اعلام آمادگی ترامپ برای حمله به کره شمالی

رمضان در کشورهای مختلف

ترکمن های عراق برای آینده بدون داعش آماده می

تلاش دانش آموز مسلمان استرالیایی برای معرفی اسلام

افزایش 13 نفری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری

امریکا با سنی ها مشکل دارد

ا

طرح پارلمان اروپا برای مهار عربستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز