b_300_300_16777215_10_images_phoca_thumb_l_differentnagshirpics351300x160.jpgاساس نیوز: در یکی از بیمارستانهای ترکیه بسیاری از مردم عادی فکر کردند بیماران قلبی، تروریست های انتحاری هستند که کمربندهای انفجاری به خود بسته‌اند.


به نوشته روزنامه Yeni Akit، یکی از مسؤولان این مرکز پزشکی گفت: بیماران برای ثبت روند تپش قلب خود از دستگاه «هولتر» استفاده می کنند که این دستگاه با یک سری سیم حاوی برچسب الکترود روی سینه بیمار چسبانده می شود، و همین وضعیت باعث شد که برخی فکر کنند که این تجهیزات، کمربندهای انفجاری هستند و حتی برخی از شهروندان اطلاعاتی را به پلیس داده و خواهان حضور نیروهای پلیس در محل شدند.

مرکز پزشکی یاد شده اعلام کرد که موارد ترس و نگرانی از این قبیل - بعد از کودتای نافرجام در ترکیه در 15 ژوئیه و افزایش انفجارهای انتحاری اخیر در ترکیه- افزایش چشمگیری داشته است و باعث شده است که بسیاری از این بیماران قلبی با دشواری و مشکلاتی روبرو شوند.

هولتر که در واقع پایشگر نوار قلب هولتر است، برای تشخیص بی‌نظمی‌های تپش قلب به کار می‌رود. این پایشگر شامل یک دستگاه تقریباً هم اندازه با تلفن همراه است که توسط تعدادی سیم به چسب‌هایی که روی تنه بیمار چسبانده شده اند، وصل می‌شود.

این دستگاه نوار قلب بیمار را برای مدت 24 تا 48 ساعت می‌تواند ضبط کند. بدین ترتیب اگر در این مدت هر گونه بی‌نظمی در تپش قلب فرد به وقوع بپیوندد، ثبت و ضبط می‌شود و سپس پزشک متخصص قلب می‌تواند آنها را ببیند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

علاقه زیاد مردم ازبکستان به نماز تراویح

خطیب مسجد الحرام:اهانت به عربستان تحریک احساسات یک

رویترز:اختلاف نظر پادشاه و ولیعهد عربستان در زمینه

مولانا فاروقی:سکوت جامعه اسلامی وحشی گری اسرائیل

 

تعطیلی مراکز بهداشتی توسط طالبان

آمار شهروندان آسیای مرکزی عضو طالبان

 

مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه زهدان: موفقیت ن

جبهه النصره در فکر ایجاد امارت اسلامی در سوریه

تاکید آنگلا مرکل بر حمایت از یکپارچگی در عراق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز