b_300_300_16777215_10_images_phoca_thumb_l_differentnagshirpics351300x160.jpgاساس نیوز: در یکی از بیمارستانهای ترکیه بسیاری از مردم عادی فکر کردند بیماران قلبی، تروریست های انتحاری هستند که کمربندهای انفجاری به خود بسته‌اند.


به نوشته روزنامه Yeni Akit، یکی از مسؤولان این مرکز پزشکی گفت: بیماران برای ثبت روند تپش قلب خود از دستگاه «هولتر» استفاده می کنند که این دستگاه با یک سری سیم حاوی برچسب الکترود روی سینه بیمار چسبانده می شود، و همین وضعیت باعث شد که برخی فکر کنند که این تجهیزات، کمربندهای انفجاری هستند و حتی برخی از شهروندان اطلاعاتی را به پلیس داده و خواهان حضور نیروهای پلیس در محل شدند.

مرکز پزشکی یاد شده اعلام کرد که موارد ترس و نگرانی از این قبیل - بعد از کودتای نافرجام در ترکیه در 15 ژوئیه و افزایش انفجارهای انتحاری اخیر در ترکیه- افزایش چشمگیری داشته است و باعث شده است که بسیاری از این بیماران قلبی با دشواری و مشکلاتی روبرو شوند.

هولتر که در واقع پایشگر نوار قلب هولتر است، برای تشخیص بی‌نظمی‌های تپش قلب به کار می‌رود. این پایشگر شامل یک دستگاه تقریباً هم اندازه با تلفن همراه است که توسط تعدادی سیم به چسب‌هایی که روی تنه بیمار چسبانده شده اند، وصل می‌شود.

این دستگاه نوار قلب بیمار را برای مدت 24 تا 48 ساعت می‌تواند ضبط کند. بدین ترتیب اگر در این مدت هر گونه بی‌نظمی در تپش قلب فرد به وقوع بپیوندد، ثبت و ضبط می‌شود و سپس پزشک متخصص قلب می‌تواند آنها را ببیند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ترامپ قدس را به عنوان پایتخت یکپارچه "اسرائیل" به

شاه اردن: از بغداد حمایت می‌کنیم

سخنگوی استاندار جوزجان افغانستان: ۱۰ افسر و زن یک

روسیه آماده جنگ با نیروهای ویژه آمریکا در سوریه

مولوی علی بائی ؛ امروز کسانی هستند که اجناس خود را

وزیر دفاع آمریکا تهدید کرد: موشک بالستیک کره شمال

600 داعشی خود را تسلیم نیروهای سوریه دموکراتیک کرد

مولوی شیرمحمد داورپناه از اساتید باسابقه حوزه عل

هیاتی نظامی برای استقرار نیروهای ترکیه در خاک قطر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات