b_300_300_16777215_10_images_1010179_Wallpaper2.jpgاساس نیوز: صدر اعظم آلمان به مناسبت فرا رسیدن سال 2017، در پیامی تروریسم افراطی را مهمترین تهدید برای این کشور قلمداد کرد.


آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در پیامی به مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی اعلام کرد تروریسم افراطی، مهمترین آزمون پیش روی این کشور است. وی همچنین وعده داد در پی حمله تروریستی به یک بازار کریسمس در برلین، قوانینی برای تشدید امنیت آلمان وضع کند.

مرکل 2016 را سالی توصیف کرد که بسیاری آن را سالی «وارونه شده» می‌دانند. با این حال، او از مردم کشورش خواست از «پوپولیسم» دوری کنند و افزود آلمان مایل است برای حل چالش‌های پیش روی اتحادیه اروپا نقشی محوری ایفا کند.

در بخشی از پیام صدر اعظم آلمان آمده است: «بسیاری از مردم به 2017، حس وارونه شدن دنیا یا بر هم خوردن موفقیت‌های طولانی‌مدت گذشته را پیوند می‌زنند.

وی می‌افزاید: «بله. اروپا باید بر هدفی متمرکز شود که از یک کشور مستقل بهتر باشد. اما ما آلمان‌ها نباید اجازه دهیم به ما بقبولانند هر کشور می‌تواند به تنهایی، آینده بهتری داشته باشد.»

وی در پیامش چندین بار تلویحاً به قدرت گرفتن احزاب راستگرا در آلمان اشاره کرد که مخالف ادامه حضور آلمان در اتحادیه اروپا و پذیرش مهاجران از سوی این کشور هستند. حضور 1 میلیون مهاجر در آلمان در سال 2016، از محبوبیت مرکل کاسته است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ستايش صحابه (رض) در احاديث و سنت پيامبر (ص)

جایزه 5 میلیون دلاری پسر مرسی برای سر پادشاه عربست

«

هلاکت یکی از رهبران "انصار بیت‌المقدس" در سینای مص

روزنامه العرب:مذاکرات ایران و عربستان

تفاوت حجاب موگرینی در سفر به ایران و عربستان

ا

مشارکت اسرائیل در مانورهای اروپایی ناتو برای نخستی

افزایش خشونت علیه‌ زنان آواره‌ در عراق و اقلیم کر

ا

مفتی عبدالعزیز آخوند حنفی:ضرورت استفاده بهینه از ف

ترامپ خطاب به اردوغان:برای آزادی کشیش آمریکایی کار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات