b_300_300_16777215_10_images_05.jpg

هویت عامل بمبگذاری هفته گذشته در شهر کردنشین ترکیه که منجر به کشته و زخمی شدن ۱۰۳نفر شد افشا گردید.

فرد بمبگذار در میتینگ حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر ترکیه که منجر به کشته شدن ۳ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ نفر شده بود یک عضو گروه تروریستی داعش بوده است.

این فرد که «اورهان گوندر» نام دارد که اهل استان آدی یامان ترکیه است. وی شش ماه قبل ناپدید شده بود و تمامی تلاش‌های خانواده‌اش برای یافتن وی بی‌ثمر مانده بود.پس از مدتی مشخص شد که این فرد به گروه داعش پیوسته است. وی پس از انجام عملیات بمبگذاری در ۵ ژوئن که منجر به کشته شدن ۳ نفر و جراحت ۱۰۰ نفر در میتینگ انتخاباتی حزب کردی دموکراتیک خلق‌ها در شهر دیاربکر شد از این شهر خارج شده و قصد داشت از طریق غازی آنتپ وارد سوریه شود که پلیس ترکیه با بررسی گفتگوهای تلفنی موفق شده است وی را دستگیر نماید.

مقامات امنیتی ترکیه اعلام کردند که اورهان گوندر سه روز پیش از بمب‌گذاری در میتینگ انتخاباتی حزب دموکراتیک خلق‌ها دو خط جدید تلفن خریده و موهای خود را تراشیده بود. وی در غازی آنتپ مکالمه‌ای با یکی از اعضای داعش انجام داده و از وی خواسته تا هر چه سریعتر از ترکیه خارج شود. اورهان گوندر هم‌اکنون تا زمان محاکمه در بازداشت بسر می‌برد. پیشتر، احزاب مخالف ترکیه دولت این کشور را به حمایت از عناصر گروه تروریستی داعش و چشم پوشی به رفت و آمدهای آنان در مرزهای ترکیه و سوریه متهم کرده‌اند.

مطالب مرتبط:

پدیده تکفیر و اهداف دشمنان اسلام

مولانا عبدالحمید: جریان تکفیر با جنگ و گزینه نظامی

ساخت واکسن«ارزان قیمت» که سلولهای سرطانی را از بین

فروش 350 هزار تقویم دارای تصاویر ولادیمیر پوتین در

ا

رویترز: پسر ابوبکر البغدادی در شهر حمص کشته شد

رئیس جمهور ترکیه : امکان جلوگیری از نوسانات در باز

رئیس دانشگاه‌ آمریکایی دهوک: ترامپ حامی سرسخت کُرد

ا

تقویت ناوگان روسیه در مدیترانه

اتریش راه هلند را در پیش گرفت/ «وین» هم به وزرای ت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات