b_300_300_16777215_10_images_13951006001397_PhotoA.jpgاساس نیوز: رئیس‌جمهور چک حملات تروریستی اخیر در خاک اروپا را با موج مهاجرانی که از شرایط مرگبار کشورهایی چون سوریه گریخته‌اند، مرتبط می‌داند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از بیزینس تایمز، با وجود اینکه میلوس زمان، رئیس‌جمهور چک گفته است که کشورش مشکلی با پذیرش پناهجویان سایر کشورهای اروپایی ندارد، معتقد است« پیروان اسلام به سختی با ارزش‌های غربی سازگار می‌شوند و پذیرش آنها می‌تواند بستری آماده برای حملات احتمالی تروریستی ایجاد کند.»


زمان در جریان سخنرانی سالانه خود به مناسبت کریسمس خطاب به مردم کشورش گفت: امروز تقریبا هیچکس شکی در وجود ارتباط میان موج مهاجرت و حملات تروریستی ندارد.
با این حال وی ادامه داد که تنها راه برای جلوگیری از وقوع چنین حملاتی در جمهوری چک که تقریبا 10 میلیون جمعیت دارد،‌ پرهیز از پذیرفتن مهاجر در این کشور اروپایی براساس طرح «داوطلبانه» اتحادیه اروپاست.


زمان در واقع به ابتکار عمل اتحادیه اروپا اشاره کرد که تلاش دارد با تقسیم کردن پناهجویان به گروه‌های کوچک و اعزام هر گروه به یک کشور در سراسر قاره اروپا، فشارهای اقتصادی موج مهاجران بر دولت‌های اروپایی را کاهش دهد.
دستکم یک میلیون و یازده هزار مهاجر در سال 2015 از طریق دریا به اروپا سفر کرده‌اند و حدود 34 هزار تن نیز از طریق زمینی خود را به این قاره رسانده‌اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

شرکت نایک اولین لباس ورزشی برای زنان با حجاب را عر

روایت بسیار جالب مسلمان‌شدن جوان استرالیایی/ یک آی

هشدار موگرینی درباره شرایط آشفته آمریکا

فرمانده ارشد ارتش آمریکا مخفیانه به سوریه رفت

انتقاد بی‌سابقه آلمان از عربستان

از شایعه ازدواج پوتین تا برف در کردستان

باحمله ارتش عراق به موصل ،جنوب شرق آسیا آماده مقاب

ا

ممنوعیت رانندگی زنان: عکس سلفی که خشم برخی سعودی‌ه

حمایت تمام قد روسیه از جانشینی محمد بن سلمان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات