b_300_300_16777215_10_images_13951006001397_PhotoA.jpgاساس نیوز: رئیس‌جمهور چک حملات تروریستی اخیر در خاک اروپا را با موج مهاجرانی که از شرایط مرگبار کشورهایی چون سوریه گریخته‌اند، مرتبط می‌داند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از بیزینس تایمز، با وجود اینکه میلوس زمان، رئیس‌جمهور چک گفته است که کشورش مشکلی با پذیرش پناهجویان سایر کشورهای اروپایی ندارد، معتقد است« پیروان اسلام به سختی با ارزش‌های غربی سازگار می‌شوند و پذیرش آنها می‌تواند بستری آماده برای حملات احتمالی تروریستی ایجاد کند.»


زمان در جریان سخنرانی سالانه خود به مناسبت کریسمس خطاب به مردم کشورش گفت: امروز تقریبا هیچکس شکی در وجود ارتباط میان موج مهاجرت و حملات تروریستی ندارد.
با این حال وی ادامه داد که تنها راه برای جلوگیری از وقوع چنین حملاتی در جمهوری چک که تقریبا 10 میلیون جمعیت دارد،‌ پرهیز از پذیرفتن مهاجر در این کشور اروپایی براساس طرح «داوطلبانه» اتحادیه اروپاست.


زمان در واقع به ابتکار عمل اتحادیه اروپا اشاره کرد که تلاش دارد با تقسیم کردن پناهجویان به گروه‌های کوچک و اعزام هر گروه به یک کشور در سراسر قاره اروپا، فشارهای اقتصادی موج مهاجران بر دولت‌های اروپایی را کاهش دهد.
دستکم یک میلیون و یازده هزار مهاجر در سال 2015 از طریق دریا به اروپا سفر کرده‌اند و حدود 34 هزار تن نیز از طریق زمینی خود را به این قاره رسانده‌اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

بزرگترین کشف عتیقه‎جات در ترکیه؛ از "شمشیر آشیل" ت

ورود مینی بوس به بازار پکن؛ تکرار حمله برلین؟

ا

استفاده پنتاگون از ماکت تانک های روسی تی ـ 72 در ر

توافق طرفین جنگ یمن برای تبادل اسرای جنگی

تحلیل گاردین از اهداف سفر ترامپ به عربستان

تلاش های گسترده آمریکا برای تشدید تحریم های ایران

برگزاری کلاس های آموزش قرآن و احکام برای اهل سنت گ

طرح جدید دولت میانمار برای پاکسازی قومی مسلمانان

ماموستا قادری:تهدیدها و تهمت ما اراده بنده را در د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات