b_300_300_16777215_10_images_karaolo.jpg

اساس نیوز:واروارا کارائولووا دخترجوان روس بخاطرتلاش برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به زندان محکوم شد.

به گزارش اساس نیوزبه نقل ازخبرگزاری"فرغانه" ،واروارا کارائولووا دانشجوی سابق دانشگاه دولتی مسکو بخاطرتلاش جدی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به چهارونیم سال زندان محکوم شد.

دادگاه نظامی مسکو با وجود دیده شدن اختلالات روانی ،صحت روحی وروانی اش راتایید   و وی رابه زندان محکوم کرد.الکساندر آبابکوف قاضی پرونده کارائولووا گفت:اعترافات این دخترروس درجریان بازجویی های اولیه بدست آمده است واعترافات به صورت قانونی گرفته شده است.وی افزود:به وی هشدارداده شد که ازاین اعترافات دردادگاه به عنوان مدرک جرم استفاده می شود.

الکساندرآبابکوف قاضی پرونده این دانشجوی سابق دانشگاه دولتی مسکو افزود:اظهارات واروارا کارائولووا مبنی برگرفته شدن این اعترافات تحت فشار وشکنجه متناقض وغیرقابل بررسی مجدد است.

قبلا درجریان رسیدگی به این پرونده میخائیل رزنیچنکو دادستان دادگاه هم ازاین دخترمتهم خواسته بود تا به گناهش اعتراف کند وحکم زندان هم برای وی درنظرگرفته شده بود. به گفته این دادستان واروارا کارائولووا با عضویت درگروه تروریستی داعش که فعالیت آن درروسیه ممنوع می باشد، احتمال داشت تک تیرانداز ویا فرد انتحاری بشود که درهردوحالت خطری جدی برای جامعه می شد.

ایلیا نوویکوف وکیل این دختر متهم هم درمصاحبه با ریانووستی اعلام کرده است،اگردرحکم واروارا تجدیدنظرنشود، امکان آزادی مشروط وی وجود ندارد،اما ما این حکم راتمام شده نمی دانیم وبرای شکستن حکم تلاش می کنیم.

پاول کارائولوف پدر این دختر روس هم حکم صادره راغیر عادلانه خواند واین حکم را غیر منتظره و پوچ دانست.به عقیده او، دخترش فقط می بایست به عنوان شاهد دراین پرونده محسوب بکارگرفته می شد وباید مصونیت وی تضمین می ‘گردید.پاول کارائولوف همچنین افزود، هیچ مدرک تصویری ازاعترافات دخترش درزمینه تلاش برای پیوستن به داعش وجود نداشت واعترافات خشک وخالی دخترش برای دادگاه نباید مدرک تلقی می شد.

براساس این گزارش واروارا کارائولووا ازقاضی های پرونده اش به خاطر اشتباهاتش وزیاده خواهی هایش عذرخواهی کرد.وی همچنین گفت،آماده است تا کفاره گناهش را بپردازد.واروارا کارائولووا ازوالدینش هم عذرخواهی کرد.وی گفت می خواست بجای اینکه تکیه گاه آنها باشد تلاش کرد که آنها (والدینش) راهم باخود به دنبال عشق بیمارش(داعش) ببرد.

وی درآخر گفت ،کاملآ توبه می کنم وازماموران امنیتی روسیه هم تشکرکرد که اورا به وطنش وخانه اش بازگرداندند.واروارا درهنگام انتظار شنیدن حکمش تمام وقت اثر الهی "آگوستین بلاژنی" بانام"اعترافات" را در دست داشت. "آگوستین بلاژنی" از تأثیرگذارترین فیلسوفان و اندیشمندان مسیحیت در دوران باستان و اوایل قرون وسطی محسوب می‌گردد.

لازم به ذکراست 27 ماه می 2015 میلادی، واروارا کارائولووا دانشجوی دانشکده فلسفه دانشگاه دولتی مسکو مخفیانه وبدون اطلاع والدینش باهدف رفتن به سوریه وعضویت درداعش به استانبول پروازکرده بود.

ماموان ترکیه ای اینترپل چهارم ژوئن 2015واروارا و12 تبعه دیگر روسیه را که تلاش داشتند به سوریه بروند وبه عضویت داعش دربیایند ، دستگیر کرده بودند.

واروارا کارا ئولووا که نامش راهم به آلکساندرا ایوانووا تغییر داه بود 12 ژوئن 2015 میلادی به مسکو بازگردانده شد.

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز

مطالب مرتبط:

سلمان خان ستاره سینمای هند به قید وثیقه آزاد می‌شو

درگذشت یکی از اساتید حوزه علمیه فاروقیه گالیکش

مولانا عبدالحمید : انقلاب اسلامی برای مردم یک نعمت

افزایش مشکلات روانی در بین نظامیان اسرائیلی

یازدهم سپتامبر روز نکبت برای مسلمانان

تعلیق حساب توییتری سیاستمدار آلمانی بخاطر اشاره به

ماجرای جالب تسبیح سرمربی کرواسی

بازداشت دو قاچاقچی مواد مخدر در کابل

دیدار دوباره خانواده فلسطینی در سرزمین وحی پس از 1

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات