b_300_300_16777215_10_images_13951005112754599537394.jpg

اساس نیوز :«خالص بایانجوک» ملقب به «ابو حنظله» رهبر معنوی داعش در ترکیه در مورد زنده سوزاندن سربازان ترکیه‌ای توسط داعش فتوا صادر کرد.

به گزارش اساس نیوز : در استانبول، ابو حنظله در یک برنامه تلویزیونی در ترکیه، زنده سوزاندن خلبان اردنی و دو سرباز ترکیه‌ای را با صدور فتوایی جایز دانست: «زنده سوزاندن انسان‌ها پس از به دنیا آمدن و شروع زندگی جایز نیست ولی اگر به منظور قصاص و یا به منظور ترساندن و درس عبرت دادن به دشمنان باشد جایز است.»

«ابو حنظله» پدر معنوی و متفکر اصلی گروه‌های سلفی ترکیه به عنوان پدر معنوی داعش در این کشور شناخته می‌شود. وی که نام اصلی‌اش «خالص بایانجوک» (Halis Bayancuk) است، سال قبل توسط نیروهای امنیتی ترکیه و در طرحی که با نام مبارزه با گروه‌های تروریستی نام گرفت، به جرم تبلیغات و جذب نیرو به نفع داعش و نوشتن مقاله در رسانه‌های گروهی وابسته به داعش، دستگیر شده بود ولی پس از مدت کوتاهی دولت ترکیه، ابو حنظله را به بهانه در دست نبودن هیچ‌گونه شواهدی علیه او، آزاد کرد.

گفتنی است داعش روز پنجشنبه ویدئویی منتشر کرد که در آن «صفدر تاش» و «فتحی شاهین» دو سرباز ترکیه‌ای که چندین ماه بود در اسارت داعش به سر می‌بردند، با دستهای بسته زنده زنده به آتش کشیده شدند. رسانه‌ها و دولت ترکیه چندین روز است که در این خصوص سکوت کرده‌اند و هیچ خبری به مخاطبان ترکیه مخابره نکرده‌اند و حتی دولت ترکیه چندین روز است که سرعت اینترنت این کشور را کاهش داده و برخی از وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کرده است.

در ویدئو منتشر شده، دو سرباز ترکیه‌ای پیش از سوزانده شدن، دولت ترکیه و شخص اردوغان را مسبب اصلی این حال خود ذکر کردند.

مطالب مرتبط:

تعطیلی تعدادی از مساجد در شمال تاجیکستان

انفجار تروریستی در کابل 60 نفر را به کام مرگ فرستا

 

مایک پنس در پی اقدام اعتراضی فوتبالیست‌های آمریکای

ویکی‌لیکس افشا کرد؛ ارتباط داماد اردوغان با نفت د

ا

رادیو آسیای میانه : «حکمتیار» امیر اعلام‌نشده داعش

انتصاب سفیر ترکیه در اسرائیل

بازار دمشق در ایام ماه رمضان

آماده‌باش در فرودگاه‌ها و تأسیسات هسته‌ای انگلیس د

 

احکام قربانی از نگاه اهل سنت و جماعت

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز