b_300_300_16777215_10_images_1841652.jpgاساس نیوز: رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرده که ساختمان سازمان ملل در نیویورک را با خاک یکسان می‌کند؛ اقدامی که در واکنش به انتقادهای بیش از حد جامعه بین‌الملل از سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور آسیایی صورت گرفته است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری راشاتودی، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت:‌ به سازمان ملل بروید و علیه من شکایت کنید! من هم سازمان ملل را با خاک یکسان می‌کنم! اگر به آمریکا بروم آن را نابود می‌کنم!
روز پنجشنبه رئیس جمهوری فیلیپین، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را یک«احمق و حرامزاده» خواند پس از آنکه وی خواستار بررسی و تحقیق درباره سرکوب و کشتارها در داوائو، زمانی که دوترته شهردار بود، شد.


رئیس جمهوری فیلیپین در جریان یک سخنرانی تلویزیونی مکررا کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را فردی احمق خواند و ادامه داد:‌ این فرد واقعا احمق و نادان است. شماهایی که در سازمان ملل هستید، حقوقتان را ما می‌دهیم. شما احمق‌ها به من نگویید چه کاری باید انجام دهم! اصلا چه کسی به شما چنین حقی را داده است؟ شماها باید دوباره به مدرسه بروید، اصلا چیزی از دیپلماسی نمی‌دانید. شما نمی‌دانید به عنوان کارمندان سازمان ملل چگونه رفتار کنید. با من اینطور حرف نزنید!


در سپتامبر 2016، رییس جمهوری فیلیپین از دیدار با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل امتناع کرد و پس از آنکه سازمان ملل اقدامات وی را در سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر مورد انتقاد قرار داد، حتی تهدید کرد سازمان ملل را ترک می‌کند.
اقدامات سرکوبگرانه دوترته در رویارویی با قاچاقچیان مواد مخدر به ویژه در 22 سال شهرداری داوائو مورد انتقاد بین‌المللی قرار دارد و تخمین زده می‌شود که از زمان روی کار آمدن در مه 2016، این سرکوب‌گری‌ها 2400 کشته برجای گذاشته باشد.

 

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حضور پر شور اهل سنت و جماعت در راهپیمایی روز قدس

اسرائیل و برنامه اشغال آفریقا

شاهزاده سعودی: زنان از ماه آینده رانندگی می‌کنند

ساخت مسجد مدرن در دانشگاه كمبریج

حملات هوایی و زمینی علیه داعش+فیلم

ترامپ : کسانی را که در سازمان ملل به من خندیدن نمی

نظامیان ترکیه خواستار پناهندگی در آلمان شدند

ا

شیخ عبدالباعث قتالی: در ماه رمضان خودسازی و کمک به

دور جدید مذاکرات صلح افغانستان و طالبان در امارات

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات