b_300_300_16777215_10_images_1841652.jpgاساس نیوز: رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرده که ساختمان سازمان ملل در نیویورک را با خاک یکسان می‌کند؛ اقدامی که در واکنش به انتقادهای بیش از حد جامعه بین‌الملل از سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور آسیایی صورت گرفته است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری راشاتودی، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت:‌ به سازمان ملل بروید و علیه من شکایت کنید! من هم سازمان ملل را با خاک یکسان می‌کنم! اگر به آمریکا بروم آن را نابود می‌کنم!
روز پنجشنبه رئیس جمهوری فیلیپین، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را یک«احمق و حرامزاده» خواند پس از آنکه وی خواستار بررسی و تحقیق درباره سرکوب و کشتارها در داوائو، زمانی که دوترته شهردار بود، شد.


رئیس جمهوری فیلیپین در جریان یک سخنرانی تلویزیونی مکررا کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را فردی احمق خواند و ادامه داد:‌ این فرد واقعا احمق و نادان است. شماهایی که در سازمان ملل هستید، حقوقتان را ما می‌دهیم. شما احمق‌ها به من نگویید چه کاری باید انجام دهم! اصلا چه کسی به شما چنین حقی را داده است؟ شماها باید دوباره به مدرسه بروید، اصلا چیزی از دیپلماسی نمی‌دانید. شما نمی‌دانید به عنوان کارمندان سازمان ملل چگونه رفتار کنید. با من اینطور حرف نزنید!


در سپتامبر 2016، رییس جمهوری فیلیپین از دیدار با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل امتناع کرد و پس از آنکه سازمان ملل اقدامات وی را در سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر مورد انتقاد قرار داد، حتی تهدید کرد سازمان ملل را ترک می‌کند.
اقدامات سرکوبگرانه دوترته در رویارویی با قاچاقچیان مواد مخدر به ویژه در 22 سال شهرداری داوائو مورد انتقاد بین‌المللی قرار دارد و تخمین زده می‌شود که از زمان روی کار آمدن در مه 2016، این سرکوب‌گری‌ها 2400 کشته برجای گذاشته باشد.

 

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

رهبران طالبان: در انتخاب رهبر جدید با ما مشورت نشد

توافق ترکیه با بشار اسد

.باید برای رفع مشکلات اقتصادی جوانان،تلاش مضاعفی د

افزایش نفرت جوانان عرب از داعش

عربستان از ورود اتباع قطری به مکه مکرمه ممانعت کرد

واگذاری اداره عفرین به دولت سوریه

قطع حقوق هشت هزار تن از درجه‌داران نیروی پیشمرگ

ا

نقض حقوق بشر و آزار اذیت مسلمانان چینی

روایت هولناک شبکه الجزیره از قتل خاشقجی:سلاخی در ه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز