b_300_300_16777215_10_images_139409162101492866669164.jpgاساس نیوز: دادگاه عالی پاکستان اعلام کرد که صدور مجوز شکار پرندگان کمیابی چون «هوبره» برای شاهزادگان کشورهای قطر و عربستان، توسط دولت ایالتی «پنجاب» غیرقانونی است.


«منصور علی شاه» قاضی دادگاه عالی پاکستان مجوز صادر شده توسط دولت ایالتی پنجاب برای شاهزادگان قطری و عربستانی مبنی برشکار پرندگان کمیاب را فاقد وجاهت قانونی دانست.


وی افزود: علیرغم وجود قانون منع، وزارت خارجه برای این شاهزادگان درخواست مجوز کرده است و متاسفانه دولت ایالتی پنجاب نیز مجوز مذکور را صادر کرده است.
دادگاه عالی پاکستان بیان کرد: برای هیچ گروه سیاسی قانون ویژه ای وجود ندارد که بتواند مجوز دریافت کند.


اوایل هفته جاری 13 شاهزاده قطری پس از رسوایی اخلاقی خاک این کشور را ترک کردند و جای خود را به 51 مقام عالی رتبه این کشور دادند که به عزم شکار پرندگان کمیاب، موفق به دریافت مجوز از پاکستان شده‌اند.
دولتمردان پاکستانی در اقدامی تعجب برانگیز به شاهزادگان آل سعود نیز مجوز شکار دادند.


از سویی دیگر رسانه‌های پاکستانی از حضور شکارچیان اهل امارات نیز پرده برداشتند.اعتراضات فراوانی علیه حضور این شکارچیان توسط مردم، رسانه‌ها و احزاب سیاسی صورت گرفته است ولی با این حال دولت اسلام آباد برای این افراد مجوز شکار صادر می‌کند.


حکم دادگاه عالی پاکستان غیرقانونی بودن اقدام دولت این کشور را نشان داد.دادگاه ایالت‌های بلوچستان و خیبرپختونخوا در احکام جداگانه‌ای مانع حضور شاهزادگان در ایالت‌های خود شده‌اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ترکیه در مرز خود با سوریه دیوار احداث می‌کند

حمله داعش به اتوبوس نظامیان نپالی در کابل

ا

برگزاری نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ماه های آی

مسجد چوبی بدون استفاده از میخ در بوسنی

زندگی سخت آوارگان فلسطینی در غزه

وزارت دفاع افغانستان: طی یک سال اخیر بيش از 2300 د

بازداشتهای گسترده در ترکیه

گوگل مرگ انسان را پیش بینی می کند!؟

رد تبعیض علیه مسلمانان از سوی کمیسیون میانمار

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز