b_300_300_16777215_10_images_139509301017093719497704.jpg

اساس نیوز :شورای مسلمانان انگلیس، در بیانیه‌ای از افزایش حملات به مسلمانان، مساجد و اماکن اسلامی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اساس نیوز، در بیانیه شورای مسلمانان انگلیس از مقامات مسئول خواسته شده است برای همدردی با مسلمانان در این کشور بپا خیزند و اقدامی صورت دهند.

در این بیانیه آمده است: در هفت روز گذشته، حملاتی علیه مسلمانان صورت گرفته است که ضرورت دارد رهبران احزاب بزرگ به آنها توجه کنند از جمله مردی در لندن با چاقو فریاد می کشید می خواهم یک مسلمان بکشم که پس از آن، یک مرد مسلمان را با چاقو ناکار کرد؛ حجاب یک زن مسلمان را در لندن از سرش برداشتند که وی در حالی که تلاش می کرد حجابش را حفظ می کرد، بیست متر بر روی زمین کشیده شد و سپس بیست دقیقه بدون کمک دیگران، بر روی زمین باقی ماند. در اسکاتلند هم، بر روی دیوارهای یک مسجد، شعارهای نژاد پرستانه مربوط به جنگ های صلیبی نوشته شد.

به نوشته شورای مسلمانان انگلیس، پلیس این کشور گزارش داده است شمار حملات اسلام هراسانه، رو به فزونی است به گونه ای که این هفته نادیا حسین، برنده مسابقات آشپزی انگلیس در سال گذشته گفت یک مرد در قطار از نشستن بر روی صندلی کنار وی خودداری کرده و گفته است که کنار یک مسلمان نخواهد نشست.

هارون خان، دبیرکل شورای مسلمانان انگلیس در این بیانیه از رهبران همه احزاب انگلیس خواسته است در برابر موج جدید و روزافزون اسلام هراسی در انگلیس بایستند.

وی همچنین نوشته است: امید می رود روزنامه های انگلیس، مسئولانه رفتار و از نژادپرستی و ایجاد موج  نفرت علیه مسلمانان خودداری کنند.

مطالب مرتبط:

داعش ۵۳نفر را در الانبار عراق اعدام کرد

انتحاری دروغگو در انتخابات مسکو دستگیر شد

انتقاد شدید روسیه از تعلل در ارسال کمکهای انسانی ب

و

مفتی اعظم یونان: تروریست‌ها مایه ننگ جهان اسلام هس

رضایت کیم جونگ اون از نتایج سفر هیئت کره شمالی به

6 ماه دیگر بساط داعش از شمال سوریه و عراق برچیده م

ا

داعش 76 دفتر ازدواج اجباری درموصل راه اندزی کرد

کمپین کمک به سالمندان توسط جوانان مسلمان لندن

تخریب دانشکده معارف اهل سنت عراق توسط داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات