b_300_300_16777215_10_images_139509291112526589488124.jpgاساس نیوز: رئیس جدید ارتش پاکستان که در نخستین سفر خارجی خود به دیدار حکام آل سعود رفته است در دیدار با «ملک سلمان» تامین امنیت اماکن متبرکه در این کشور را از جمله اهداف خود اعلام کرد.


ژنرال «قمر جاوید باجوه» که در نخستین سفر خارجی خود به عربستان رفته است در دیدار با ملک سلمان گفت که امنیت اماکن متبرکه عربستان را ارتش پاکستان تامین خواهد کرد.


روزنامه اکسپرس نیوز نیز نوشته که در این دیدار دو طرف به افزایش همکاری‌های نظامی و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
گزارش‌ها حاکیست که «ژنرال باجوه» با وزیر دفاع عربستان « محمد بن سلمان» نیز دیدار و گفت‌وگو داشته است، در این دیدار وزیر دفاع عربستان تاکید کرد که این کشور از پاکستان و ارتباط استراتژیک با آن حمایت خواهد کرد.


این نخستین سفر برون مرزی «ژنرال باجوه» است که چندی پیش بر کرسی ریاست ارتش پاکستان تکیه زد. بسیاری از کارشناسان سیاسی این سفر را معنادار خوانده‌اند.
پیش از این عربستان از پاکستان در خواست کرده بود که برای جنگ با مردم مظلوم یمن نیرو اعزام کند، پارلمان پاکستان علیرغم کمک‌های فراوانی که از حکام آل سعود دریافت می‌کند این پیشنهاد را رد کرد.


سرتاج عزیز مشاور بین الملل نخست وزیر پاکستان، شرکت در جنگ یمن را مثل جنگ با مردم پاکستان دانسته و گفته بود: در جنگی که باعث تفرقه افکنی میان  مسلمانان شود هیچ نقشی ایفا نخواهند کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

طالبان ؛ از پایگاه‌های نظامی فاصله بگیرید تا قربان

شخصیت سعودی: اسلام رانندگی زنان را ممنوع نکرده است

ادامه درگیری ارتش سوریه با نیروهای مخالف در حلب

اندونزی از اقدام عربستان در پرداخت نکردن غرامت حجا

شبکه حقانی با انتشار ویدیویی از گروگان آمریکایی خو

ا

برداشته شدن ممنوعیت حجاب در ارتش ترکیه

ا

اقدام عجیب داعش در حق هم جنس بازان

سخنرانی زیبای مولانا طارق جمیل در باب قیامت و خوف

در 2 سپتامبر هر سال درچین سگ‌ها پادشاهی می‌کنند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز