b_300_300_16777215_10_images_112_PhotoA.jpg

اساس نیوز : نشریه آمریکایی بر مبنای اطلاعات رسمی دولت آمریکا، به بررسی ثروت منتخبین ترامپ پرداخته و به این نتیجه رسیده که آقای میلیاردر، می‌خواهد ثروتمندترین کابینه تاریخ آمریکا را تشکیل دهد.

به گزارش اساس نیوز، «دونالد ترامپ» تاکنون گزینه‌های خود برای 17 مقام از مجموع 23 مقامی که مستقیماً توسط رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب می‌شوند را اعلام کرده که بررسی‌ها نشان می‌دهد رئیس‌جمهور منتخب مولتی‌میلیاردر آمریکا، تا حالا پروتمندترین کابینه را برای خود چیده است.

این مسئله در گزارش «کوارتز» آمده و مبنای آماری آن، آمار سال 2013 فدرال رزرو آمریکا است.

این آمار نشان می‌دهد که 17 یار فعلی ترامپ، مجموعاً بیش از 9.5 میلیارد دلار ثروت دارند که این عدد، از مجموع ثروت 43 میلیون خانوار آمریکایی بیشتر است؛ این 43 میلیون خانواده که کم‌درآمدهای کشور هستند، بیش از یک سوم از جامعه 126 خانواده آمریکا را تشکیل می‌دهند.

البته شایان ذکر است که 13 درصد از آمریکایی‌ها، به دلیل بدهی‌هایی که از دارایی‌شان بیشتر است، از نظر اداره آمار آمریکا، هیچ پولی ندارند و یا حساب آنها منفی است.

نکته لازم به ذکر دیگر آن است که ثروت خود دونالد ترامپ هم در این محاسبه وارد نشده است؛ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بر اساس آمار رسمی موجود، 3.7 میلیارد دلار ثروت دارد.

نشریه کوارتز برای دقیق‌تر شدن مقایسه ثروت منتخبین و منصوبین ترامپ با میزان دارایی‌های مردم آمریکا، روش دیگری را نیز به کار بسته و ثروت این 17 نفر را با میانگین ثروت خانواده‌های آمریکایی مقایسه کرده است.

هر خانواده آمریکایی به صورت میانگین 83 هزار و 200 دلار ثروت دارد که بر این اساس، فقط برای 4 نفر از این جمع 17 نفری، باید مجموع دارایی‌های 120 هزار خانواده آمریکایی را یک جا جمع کرد.

در بین منتخبان ترامپ، وزرای بازرگانی، آموزش و پروش و خارجه و رئیس اداره کسب و کارهای کوچک، بیشترین ثروت را دارند.

 

مطالب مرتبط:

دشمنان وحدت شیعه و سنی

فرار رئیس جمهور سابق پاکستان به دبی

افغانستان از تحریم "شاخه خراسان داعش" استقبال کرد

حمله مسلحانه در لاس وگاس آمریکا شمار زیادی مجروح ب

سفر فوری رئیس موساد به آمریکا در ارتباط با سوریه

تظاهرات مسلمانان نیجریه علیه ممنوعیت حجاب

شیخ التفسیر مولانا گرگیج در مراسم نماز جمعه شهرستا

از قتل تا ترور روایت گری های گوناگون از یک رویداد

بازگشت به روند صلح میان کُردها و دولت ترکیه ممکن

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات