b_300_300_16777215_10_images_htyh687.jpgاساس نیوز: وزارت خزانه داری آمریکا چند نفر را در رابطه با حمایت مالی از گروه داعش تحریم کرد.


سایت وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، این وزارتخانه به منظور متلاشی کردن شبکه تامین مالی داعش نام  یک صرافی در عراق به نام سلسله الصحاب، سرمایه گذار داعش به نام فواض محمد جبیر الراوی و شرکتش و  صرافی حنیفه در سوریه را طبق فرمان اجرایی 13224 در لیست تحریم های خود ثبت کرد. در نتیجه این اقدام، کلیه اموار و دارایی های سلسله الصحاب، الراوی و حنیفه در آمریکا توقیف می شود و شهروندان آمریکا نیز حق ندارند با آنها مراوده مالی داشته باشند.

وزارت خزانه داری آمریکا در شناسایی این سرویس های مالی، با دولت عراق همکاری نزدیک داشته است. دولت عراق نیز در اقدامی مرتبط، الراوی و دو شرکت دیگر خدمات پولی را از دسترسی به شبکه مالی این کشور محروم کرده و دارایی های آنها را مسدود کرده است.

آدام زوبین دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: «ما با همکاری دولت عراق صرافی ها در سوریه و عراق را که داعش برای تامین مالی عملیات و فعالیت های تروریستی خود از آنها استفاده می کند، هدف قرار دادیم. این اولین بار است که شرکت های خدمات مالی مرتبط با داعش هدف قرار می گیرد و این روند قاطعانه ادامه می یابد تا دسترسی داعش به نظام مالی بین المللی قطع شود.»


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

نبرد خیابانی مردم با داعش در کرکوک

ا

آغاز فعالیت نخستین خطیبان زن در مصر

"زنگ خطر" دبیرکل سازمان ملل درباره جهان

بازیگر هالیوود در صف جنگ با داعش

م

اعلام ممنوعیت واردات کالا های ایرانی به عربستان

«چشم موصل» چه کسی بود؟

جمعی از ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه: امنیت مهمترین

وزیر صهیونیست حمله گسترده به غزه را خواستار شد

قایقی حامل 31 مسافر و 28 توریست در آب‌های مالزی نا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز