b_300_300_16777215_10_images_3889143_475.jpgاساس نیوز: رئیس جمهور تاجیکستان طی حکمی، طرح استراتژی ملی «مبارزه با افراط گرایی و تروریسم» در این کشور را به تصویب رساند که طبق آن تمامی دستگاه‌ها و ادارات دولتی موظف به برنامه‌ریزی و اقدام در جهت مبارزه با این پدیده شده‌اند.


امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان طرح استراتژی ملی مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم برای سال‌های 2016-2020 در این کشور را امضا کرد.
بر اساس این گزارش، رحمان در این دستور دادستان کل تاجیکستان را موظف کرده که گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص اجرای برنامه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی را همه ساله تا 15 فوریه (بهمن ماه) به وی ارائه دهد.


بنا به دستور رئیس جمهور تاجیکستان تمام مقامات دولتی و محلی این کشور موظف شدند که در بخش‌ها و ادارات خود برنامه‌هایی در راستای مبارزه با افراط‌گرایی تهیه و در جهت آگاه‌سازی شهروندان از عواقب این پدیده شوم و نامطلوب تلاش نمایند.


در این طرح همچنین آمده است: اخیرا سازمان‌های تروریستی و افراط‌گرا فعالیت‌های خود را در جهت گسترش ایدئولوژی‌های افراطی، تفرقه‌افکنی و جذب جوانان تقویت نموده و در تلاشند که ساختارهای سیاسی و اجتماعی کشورها را از راه خشونت تغییر دهند.


رئیس جمهور تاجیکستان با تصویب این استراتژی ملی همچنین مقامات این کشور را موظف کرده است که عوامل و روندهای اصلی گسترش تروریسم و افراط‌گرایی که باعث ایجاد بی‌ثباتی در جامعه می‌شوند را مورد تحلیل و بررسی کامل قرار دهند.
بر طبق این طرح همچنین باید زمینه‌های حقوقی مبارزه با افراط‌گرایی در کشور ایجاد و تکمیل شود و مقامات دولتی، جامعه شهروندی و سازمان‌های بین‌المللی در راه مبارزه علیه تروریسم با یکدیگر متحد باشند.

 

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مبارزه دولت با داعش در شرق افغانستان واقعیت ندارد

اسماعیل آخوند قدیری :در طول ماه شعبان بندگان مومن

ا

تاکيد اندونزی بر مقابله با افراط گرايی و تروریسم

ا

ضرورت آغاز رنسانس اسلامی

ادعای وساطت ایران برای آشتی اردوغان و اسد

نزدیک شدن روسیه به طالبان برای سرکوب داعش اقدامی ن

 

ورزشکار زن مسلمان به خاطر حجاب از رقابت‌ بازماند

ا

نخست وزیر تونس خواستار اختصاص بخشی از حقوق شهروندا

معرفی هنرهای اسلامی در موزه متروپولیتن نیویورک /عک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز