b_300_300_16777215_10_images_uiy.jpgاساس نیوز: توهین به یک پلیس مسلمان، ضرب‌و‌شتم یک کارمند زن مسلمان و چندین مورد دیگر رفتارهای نژادپرستانه‌ای است که طی چند روز اخیر در آمریکا علیه مسلمانان گزارش شده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از نیویورک تایمز، به دنبال انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری جدید آمریکا گزارشات مربوط به رفتارهای نژادپرستانه در سراسر آمریکا افزایش یافته است. یکی از شعارهای این میلیاردر آمریکایی مقابله با ورود مهاجران خارجی به آمریکا و همچنین عدم ورود مسلمانان به این کشور بود.
 
در همین راستا روز شنبه یک پلیس زن مسلمان به همراه فرزند نوجوانش در بروکلین با رفتار نامناسب یک آمریکایی دیگر مواجه شد. طبق گزارشات منتشر شده این مرد علاوه بر اینکه با الفاظی نامناسب به این زن پلیس وی را تهدید کرد که به کشورش بازگردد فرزند وی را نیز هل داد. این رفتار نامناسب درحالی از سوی یک شهروند آمریکایی دیده شده که این زن پلیس در سال 2014 به دلیل نجات یک کودک از آتش مدال شجاعت دریافت کرده بود.
 
در موردی دیگر نیز یک مسجد در پراویدنس و مسجدی دیگر در ویلند نامه‌هایی تهدید آمیز با این عنوان که « ترامپ قصد دارد کاری با شما مسلمانان انجام دهد که هیتلر با یهودیان کرده بود» را دریافت کردند. چندین مسجد دیگر نیز در ماه نوامبر نامه‌هایی مشابه دریافت کرده بودند.
 
یک کارمند زن سیستم حمل و نقل شهری  نیز در منهتن به دلیل داشتن حجاب از سوی یک آمریکایی «تروریست»  خطاب شد. البته این رفتار نامناسب تنها به توهین خلاصه نشد.آمریکایی مذکور در ترمینال مرکزی اقدام به هل دادن این زن کرد که همین مسئله باعث به زمین افتادن او و جراحتش از ناحیه پا شد.
 
هفته گذشته نیز در مدرسه‌ ویلیام اچ لینکولن در بروکلاین ماساچوست علامت صلیب شکسته و کلمه ترامپ در یکی از کلاسهای این مدرسه دیده شد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

جنجالی که «مهدکودک های اسلامی» در اتریش به پا کرده

دیدار وزیرخارجه جدید آمریکا با همتای سعودی

سخنگوی سازمان ملل: یمن با قحطی یک درجه فاصله دارد

عروس تازه داعشی ها ،مدل سابق مبتذل

حکم دستگیری رهبر جبهه مدافعان اسلام اندونزی

رئیس جمهور سفرم به سیستان و بلوچستان برای وفای به

انتخاب اصلح از منظر قرآن، نافع ترین آن ها برای مرد

پلیس بین المللی با بازداشت 'ذاکر نایک' رهبر سلفی ه

تقسیم اقلیم کردستان به دو بخش خط قرمز است

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز