b_300_300_16777215_10_images_facebook_profile_166516983.jpegاساس نیوز: میزان ثروت خالص شخصی مارک زاکربرگ از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.


زاکربرگ که این روزها به علت انتشار اخبار متنوع جعلی در این شبکه اجتماعی و عدم مهار و کنترل آنها با نقدهای مختلفی مواجه است و منتقدان انتشار همین اخبار را یکی از عوامل موفقیت ترامپ می دانند، حالا با یک بحران شخصی نیز دست و پنجه نرم می کند.

آمار کاهش 3.7 میلیارد دلاری ثروت خالص زاکربرگ برگرفته از کاسته شدن 7 درصدی از ارزش سهام فیس بوک در حد فاصل روز برگزاری انتخابات و پایان معاملات تجاری روز جمعه گذشته است.

علیرغم خسارت سنگین وارد شده به ترامپ وی بر اساس آمار فوربس کماکان پنجمین فرد ثروتمند جهان است و ارزش ثروت خالص وی بالغ بر 49 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

البته این شرایط بد تنها منحصر به فیس بوک و مدیر آن نیست و در هفته های اخیر ارزش سهام برخی دیگر از شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و آمازون هم کاهش یافته که می توان این مساله را به چشم انداز مبهم فعالیت آنها پس از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری امریکا نسبت داد.

پیروزی ترامپ اگر چه به مذاق شرکت های فناوری در آمریکا خوش نیامده، اما به نفع دیگر ثروتمندان این کشور تمام شده و از زمان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا مجموع ثروت خالص 14 نفر از ثروتمندترین مردم ایالات متحده 9.4 میلیارد دلار بیشتر شده است.

خوش شانس ترین فرد در این مجموعه وارن بافت است که ارزش سهام مجموعه سرمایه گذاری وی موسوم به Berkshire Hathaway رشدی 8 درصدی داشته و این امر 5 میلیارد دلار ثروت تازه برای وی به ارمغان آورده است.

 

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ 

 

مطالب مرتبط:

مخالفت افراط گرایان با روز ملی مقابله با اسلام‌هرا

فتوای رهبر معنوی داعش در ترکیه درباره زنده سوزانده

هم اندیشی و «گفتمان» بسیاری از مسائل و اختلافات مو

ترکیه مواضع کردها را در خاک سوریه هدف قرار داد

بازگشت محمد بن عبدالوهاب در قرن بیست و یکم

اجرای قوانین ممنوعیت توهین به مقدسات دینی در فضای

مولانا مطهری خواستار سهم بیشتر علمای اهل سنت از رس

شیخ صنعان سلامی: مشکلات امروز دنیای اسلام به غرور

هلاکت یکی از سران گروه تکفیری داعش در لیبی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز