b_300_300_16777215_10_images_411235855.jpgدادگاهی در مصر محمد مرسی، رئیس جمهور سابق این کشور، را به مرگ محکوم کرد، حکمی که به خاطر نقش او در فرار دسته‌جعی زندانیان در بحبوحه انقلاب سال ۲۰۱۱ مصر صادر شده است.

خبرگزاری فرانسه روز شنبه، ۲۶ اردیبهشت، در گزارشی از دادگاه مصر نوشت، آقای مرسی که در یک قفس قرار داشت هنگام خواندن حکم قاضی، مشت خود را به نشانه اعتراض بالا برده بود.
محمد مرسی پیش از این نیز به اتهام تحریک هواداران خود به اعمال خشونت محکوم به ۲۰ سال زندان شده بود.
این گزارش می‌گوید که قاضی دادگاه همین حکم را برای بیش از ۱۰۰ نفر دیگر از جمله محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین، نیز صادر کرد، در حالی که آقای بدیع پیش از این در دادگاهی دیگر به مجازات مرگ محکوم شده بود.
بر اساس قوانین مصر، احکام اعدام به مفتی مصر ارجاع داده می‌شوند که نقشی مشورتی در این میان ایفا می‌کند. محکومان می‌توانند حتی پس از اعلام نظر مثبت مفتی برای اجرای حکم اعدام به این حکم اعتراض کنند و درخواست استیناف دهند.
با این حال مشخص نیست که محمد مرسی بخواهد درخواست استیناف دهد چنان چه وکیل وی در این باره گفت: «اگر او تصمیم بگیرد که به حکم صادره اعتراض کنیم، آن وقت درخواست استیناف خواهیم کرد. اما او اگر همچنان این دادگاه را به رسمیت نشناسد، ما درخواست استیناف نخواهیم کرد.»

مطالب مرتبط:

شرط انگلیس برای پیوستن به عملیات آمریکا علیه سوریه

واکنش جماعت اسلامی اداره اقلیم کرد به برگزاری رفرا

معیشت مرزنشینی در غبار فراموشی

ادامه جنگ سرد بین روسیه و ترکیه

کشف و ضبط نمادهای شیطان پرستی در عربستان

تیراندازی در داغستان

کولبرانه زیستن ....

فیسبوک میلیون ها دلار برای محافظت از زاکربرگ هزینه

زنان مسلمان اروپاقربانی تبعیض و بی عدالتی

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز