b_300_300_16777215_10_images_635782802387707628.jpgاساس نیوز: پلیس رژیم اشغالی ده ها فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین در راهپیمایی ها و فعالیت های مردمی و ملی بازداشت کرده اند.


حقوقدانان فلسطینی اعلام کردند: پلیس رژیم اشغالی ده ها  فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین در راهپیمایی ها و فعالیت های مردمی و ملی بازداشت کرده اند.
محمد بسام وکیل فلسطینی مرکز حقوقی فلسطین در داخل سرزمین های اشغالی گفت: این بازداشت ها پرده از چهره اشغالگران بر می دارد و نشان می دهد که آنها پرچم فلسطینی را نوعی نماد تروریستی می دانند.


وی افزود: اشغالگران همچنان بر این باورند که پرچم معتبر فلسطین، پرچم سازمان آزادسازی فلسطین است و پرچم معروف فلسطین را به رسمیت نمی شناسند و بر این اساس پلیس اشغالگر تا کنون ۹۶ شهروند فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین بازداشت کرده و در این راستا مرکز عدالت نیز بارها مشاوران قضایی را به دولت اشغالگر فرستاده و از آنها خواسته به پلیس دستور دهند از بازداشت شهروندان به اتهام حمل پرچم فلسطین دست بردارد، اما آنها همچنان از پذیرش این مساله خودداری می کنند و اظهار کرده اند که پلیس هرگاه تشخیص دهد که برداشتن پرچم موجب تحریک مردم و خشونت می شود با آن برخورد می کند.


بسام گفت: این رفتار صهیونیست ها در حالی است که در دست داشتن پرچم کشورهای دیگر در فلسطین جرم نیست و حتی در دست داشتن پرچم رژیم صهیونیستی هم جرم محسوب نمی شود و فقط در دست داشتن پرچم فلسطین جرم است.
از سوی دیگر محمد زیدان رئیس مؤسسه عربی حقوق بشر در شهر الناصره گف: مجازات های سیاسی علیه فلسطینیان و رهبران آنها با هدف ترساندن و خاموش ساختن صدای آنها انجام می شود.


وی افزود: بهانه صهیونیست ها برای برخورد با مردم این است که می خواهند امنیت کشور را حفظ کنند و با تروریسم مبارزه کنند و به مردم اتهام عضویت در مؤسسات و سازمان های ممنوع را نسبت می دهند در حالی که این مردم فقط دست به تظاهرات مسالمت آمیز زده و پرچم فلسطین را در دست دارند.

مطالب مرتبط:

تبلیغ برای داعش یک زن آمریکایی را راهی زندان کرد

ی

همه پرسی جدایی کردستان عراق در کشور چین آغاز شد

حافظان قرآن اهل سنت سرباز تجلیل شدند

دوره ماموریت داعش در عراق به پایان خود نزدیک می شو

اخوانی های مصر از ایدز خطرناکترند!

دکتر نورقلی پور : گلایه مطرح بر دولت در زمینه عدم

میثاق امت از رویا تا واقعیت

زندگی اسفناک ۱۵ هزار یتیم در نوار غزه

شبه‌نظامیان روهینجایی : برای صلح با دولت میانمار آ

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز