b_300_300_16777215_10_images_635782802387707628.jpgاساس نیوز: پلیس رژیم اشغالی ده ها فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین در راهپیمایی ها و فعالیت های مردمی و ملی بازداشت کرده اند.


حقوقدانان فلسطینی اعلام کردند: پلیس رژیم اشغالی ده ها  فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین در راهپیمایی ها و فعالیت های مردمی و ملی بازداشت کرده اند.
محمد بسام وکیل فلسطینی مرکز حقوقی فلسطین در داخل سرزمین های اشغالی گفت: این بازداشت ها پرده از چهره اشغالگران بر می دارد و نشان می دهد که آنها پرچم فلسطینی را نوعی نماد تروریستی می دانند.


وی افزود: اشغالگران همچنان بر این باورند که پرچم معتبر فلسطین، پرچم سازمان آزادسازی فلسطین است و پرچم معروف فلسطین را به رسمیت نمی شناسند و بر این اساس پلیس اشغالگر تا کنون ۹۶ شهروند فلسطینی را به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین بازداشت کرده و در این راستا مرکز عدالت نیز بارها مشاوران قضایی را به دولت اشغالگر فرستاده و از آنها خواسته به پلیس دستور دهند از بازداشت شهروندان به اتهام حمل پرچم فلسطین دست بردارد، اما آنها همچنان از پذیرش این مساله خودداری می کنند و اظهار کرده اند که پلیس هرگاه تشخیص دهد که برداشتن پرچم موجب تحریک مردم و خشونت می شود با آن برخورد می کند.


بسام گفت: این رفتار صهیونیست ها در حالی است که در دست داشتن پرچم کشورهای دیگر در فلسطین جرم نیست و حتی در دست داشتن پرچم رژیم صهیونیستی هم جرم محسوب نمی شود و فقط در دست داشتن پرچم فلسطین جرم است.
از سوی دیگر محمد زیدان رئیس مؤسسه عربی حقوق بشر در شهر الناصره گف: مجازات های سیاسی علیه فلسطینیان و رهبران آنها با هدف ترساندن و خاموش ساختن صدای آنها انجام می شود.


وی افزود: بهانه صهیونیست ها برای برخورد با مردم این است که می خواهند امنیت کشور را حفظ کنند و با تروریسم مبارزه کنند و به مردم اتهام عضویت در مؤسسات و سازمان های ممنوع را نسبت می دهند در حالی که این مردم فقط دست به تظاهرات مسالمت آمیز زده و پرچم فلسطین را در دست دارند.

مطالب مرتبط:

دکتر اتک پور :مسلمانان باید در برابر اختلاف افکنی

هفته «بیداری اسلامی» در نیوجرسی برگزار شد (امریکا)

قرآن ایرانی، سفیر اندونزی را شگفت‌زده کرد

جاستین ترودو : ما در برابر اسلام هراسی و دیگر اشک

جمعیت مسلمانان روسیه همچنان در حال افزایش است

تعهد ترکیه برای ترجمه قرآن به ۱۰۰ زبان ظرف ۲ سال

تلاش آمریکا برای تشکیل ائتلاف جهانی علیه ایران؛ پم

 

سقوط جنگنده ارتش سوریه در استان دمشق + عکس

فرمان مهم نخست وزیر عراق درباره حشد الشعبی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات