b_300_300_16777215_10_images_2587456.jpgاساس نیوز: دیده‌بان حقوق بشر امروز (دوشنبه) با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای اعلام کرد، بیش از ۱۰۰۰ خانه در روستاهای روهینجا در شمال‌ غرب میانمار با خاک یکسان شده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، سربازان میانماری با حمله به روستاهای هم‌مرز بنگلادش اقدام به تخریب منازلی می‌کنند که عمدتا متعلق به اقلیت مسلمان روهینجاست. این رویه از زمان حملات ماه گذشته به ایست‌های مرزی پلیس که به شبه‌نظامیان اقلیت نسبت داده می‌شود، آغاز شده است.


طبق گزارش سازمان ملل،‌ با تشدید خشونت‌ها حدود ۳۰ هزار تن بی‌خانمان و آواره شدند که نیمی از آوارگان تنها حاصل دو روز خشونت‌ مرگبار است. پس از حمله هوایی ارتش میانمار تنها در دو روز ده‌ها تن کشته شدند.
از زمان محاصره این منطقه در شش هفته گذشته، نیروهای امنیتی تقریبا ۷۰ تن را کشته و بیش از ۴۰۰ تن دیگر را بازداشت کردند. با این حال، فعالان معتقدند که آمار اصلی بسیار بالاتر از این میزان است.


b_400_400_16777215_10_images_5860faccf13f497ba65e908869f1b4fb.jpgصدها تن از مسلمانان روهینجا که مورد آزار و اذیت نیروهای دولتی قرار گرفتند، به شدت برای فرار از خشونت‌ها به سمت بنگلادش تلاش می‌کنند.
شاهدان و فعالان گزارش دادند که نیروهای مذکور دست به کشتار، تجاوز به زنان و غارت و سوزاندن خانه‌ها می‌کنند اما دولت همچنان به ناظران بین‌المللی اجازه نمی‌دهد که این وضعیت را بررسی کنند.


دیده‌بان حقوق بشر امروز با استناد به تحلیل تصاویر ماهواره‌ای‌ گزارش داد که ۸۲۰ سازه شناسایی شده که بین دهم تا هجدهم نوامبر در پنج روستای روهینجا ویران شده است. در مجموع تحلیل‌ها نشان می‌دهد که ۱۲۵۰ ساختمان در مدت زمان محاصره نظامی ویران شده است.

مطالب مرتبط:

نقشه موذیانه آمریکا برای اشغال قدس

خانواده باشقیری کتاب آئین کیفری را با قرآن اشتباه

داعش شهر بجامانده از دوران امپراطوری آشور را با خا

واکنش دارالافتای مصر به هتک حرمت قرآن در کانادا

پخش اذان از "واتس آپ" یا "تلفن همراه" بجای بلندگو

مولانا گرگیج:مسئولین به اعتراضات مردم توجه کنند/فل

همه مسلمانان رسول اکرم (ص) را به بزرگی می شناسند

ماموستا قادری: اولین حج توحیدی مسلمانان / محمد بن

ترکیه با بازداشت 100خبرنگار فعال در این کشور در سا

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز