b_300_300_16777215_10_images_2trump.jpg

اساس نیوز:با آغاز مرحله انتخاب افراد برای تصدی مناصب اصلی در دولت آینده آمریکا، منابع خبری از اختلاف شدید در میان اطرافیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب خبر داده‌اند اما او این گزارش‌ها را تکذیب کرده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  بی بی سی , شایعات در مورد "نزاع در اردوگاه ترامپ" پس از آن قوت گرفت که صبح روز گذشته، مایک راجرز، نماینده سابق مجلس نمایندگان و مسئول امور امنیت ملی در دوره مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ، اعلام کرد که از همکاری با گروه کاری رئیس جمهوری منتخب کناره گرفته است. از آقای راجرز به عنوان رئیس احتمالی سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا - سیا - نام برده می‌شد و برخی از منابع خبری نوشتند که کناره‌گیری او ناشی از فشار یکی از نزدیکان آقای ترامپ بوده است.

همچنین، ماتیو فریدمن، که سرپرستی گروه برنامه‌ریزی برای انتخاب اعضای شورای امنیت ملی را برعهده داشت از این مسئولیت کنار رفته اما در مورد تصمیم خود توضیحی نداده است.

همزمان، گزارش شد که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری منتخب، روز گذشته با امضای اسناد مربوطه، رسما به سرپرستی "گروه انتقالی" منصوب شده است. وظیفه اصلی مایک پنس در این سمت تعیین فهرست اسامی کسانی است که قرار است در تماس با مقامات دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری کنونی، نمایندگی رئیس جمهوری منتخب در سازمان‌ها و دوایر مختلف دولتی را برعهده بگیرند. این فهرست باید هر چه زودتر در اختیار مقامات دولتی کنونی قرار گیرد.

یکی از مسئولیت‌های مایک پنس کسب حمایت و موافقت اعضای ارشد کنگره و سایر شخصیت‌های تاثیرگذار حزبی از کسانی باشد که قرار است سمت‌های عمده دولتی را برعهده بگیرند.

پیشتر، سناتور راند پل، عضو حزب جمهوریخواه و نماینده ایالت کنتاکی در مجلس سنا، به شدت به احتمال انتصاب رودی جیولیانی، شهردار سابق نیویورک به سمت وزیر خارجه واکنش نشان داد و آن را غیر قابل قبول خواند. وی گفت که اقای جیولیانی در سال ۲۰۱۵ از بمباران ایران حمایت کرده بود. وی انتصاب فردی با چنین رویکردی به امور بین‌المللی را برای تصدی سمت وزارت خارجه مناسب ندانسته است.

سناتور پل همچنین از انتصاب جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و یکی از مخالفان جدی هرگونه نرمشی در برابر جمهوری اسلامی ایران به شدت مخالفت ورزیده است.

این افراد پس از امضای اسناد مربوط به تعهد عدم تداخل منافع شخصی و وظایف رسمی، در جریان امور این نهادها و همچنین محل فعالیت آنها قرار خواهند گرفت.

گفته شده است که نخستین اقدام مایک پنس، کنار گذاشتن تمامی لابی‌گران از فهرست نامزدهای عضویت در گروه انتقالی بوده است. در جریان مبارزات انتخاباتی، یکی از انتقادات دونالد ترامپ به شیوه دولتداری رایج در آمریکا، حضور و فعالیت لابی‌گران در مراکز قدرت و وعده کنار گذاشتن آنان بود.

قرار است آقای پنس از نزدیک در جریان انتخاب و انتصاب اعضای دولت آینده هم قرار داشته باشد و همچنین نقش رابط بین رئیس جمهوری آینده و اعضای کنگره را ایفا کند. آقای ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکاست که قبل از تصدی این سمت، هیچ مقام دولتی یا نظامی نداشته است. علاوه بر این، در جریان مبارزات انتخاباتی، دونالد ترامپ نه تنها هدف انتقاد اعضای حزب دموکرات قرار داشت بلکه شماری از اعضای برجسته حزب جمهوریخواه - حزب اقای ترامپ - نیز مخالفت خود را با برخی از مواضع او اعلام داشتند.

b_400_400_16777215_10_images_htrump.jpg

Save

Save

Save

Save

مطالب مرتبط:

حکومت ترکیه تخریب شهر سور دیاربکر را آغاز کرد

عذرخواهی بان کی مون به خاطر پرونده فساد مالی بستگا

ا

آموزش اسلام واقعی به داعشی ها

ارتش ترکیه 23 عضو داعش را به هلاکت رساند

30 درصد روس ها به احتمال وقوع جنگ بین روسیه و امری

جهان اسلام، جنگ آواره گی وخشونت

 

کشیدن صلیب شکسته بر روی دیوار مسجدی در آلمان

مسلمانان چینی به مراکز شست‌وشوی مغزی فرستاده می شو

مبانی فکری و فقهی عملیات انتحاری دراسلام/ انتحاری

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز