b_300_300_16777215_10_images_bf540678796e7c8.jpg

اساس نیوز:رئیس جمهور ترکیه  ادامه تلاش ها برای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را در سال آینده به همه پرسی می گذارد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , رجب طیب اردوغان , در مرکز ملت، فرهنگ و کنگره مجتمع ریاست جمهوری بش تپه  آنکارا در نشست "طرح ملی کشاورزی" طی سخنانی خطاب به رئیس پارلمان اتحادیه اروپا  که تهدید کرده بود در صورت بازگشت اعدام به ترکیه , مذاکرات عضویت این کشور در این اتحادیه را متوقف خواهد کرد گفت:در مورد ادامه مذاکرات تا پایان امسال صبر خواهیم کرد و بعد از آن به ملت مراجعه خواهیم کرد.

وی در ادامه سخنان خود خطاب به غرب که خواهان عدم بازگشت اعدام به ترکیه شده گفت:غرب می گوید" اعدام نه ", من نیز از اینجا به غرب اعلام می کنم که ای غرب , سرنوشت این ملت در دستان شما نیست , سرنوشت این ملت در دست خودمان است. اکنون در اکثر کشورهای دنیا اعدام وجود دارد,تو که هستی؟

رئیس جمهور ترکیه در ادامه اظهارات خود به عدم پذیرش ترکیه در اتحادیه اروپا اشاره کرده و با انتقاد شدید از رئیس پارلمان اروپا گفت: این شما هستید که 53 سال است ترکیه را به عضویت اتحادیه اروپا قبول نکرده اید. تو هنوز ترکیه را نشناخته ای .این ملت تصمیم خود را خودش خواهد گرفت.

اردوغان با اشاره به تهدید به تحریم از طرف اتحادیه اروپا اضافه کرد:کسانی به اندیشه خود , سعی دارند عرصه را بر ما تنگ کنند . هر چه در چنته دارند فرو نگذارند . به این بی تربیت بنگرید چه می گوید ؟ می گوید تحریم خواهیم کرد. تحریم شما پشیزی ارزش ندارد. حتی دیر مانده اید . ما نیز در مقابل این حمله آنها, سر تمامی عوامل و خائنانی را که مورد استفاده قرار می دهند را له خواهیم کرد.

25/322

منبع

Save

Save

Save

Save

مطالب مرتبط:

مونولوگ دانشجویان مسلمان در دانشگاه میشیگان

مولانا عبدالحمید در مراسم نمازجمعه زهدان: موفقیت ن

راهپیمایی مسلمانان اندونزی در حمایت از مسجدالاقصی

امام جمعه اهل سنت گنبد خطاب به رئیس جمهور: مردم را

آمادگی کشورهای عربی برای درگیری احتمالی با ایران!

استقبال نمایندگان پارلمان ترکیه از پیشنهاد همتایان

ا

پایگاه های نظامی جدید آمریکا در مرز عراق و ایران

ماموستا توفیق قربانی: جریان های انحرافی دین را دست

مسلمانان مالزی خواستار طراحی پوشش اسلامی بر اساس «

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز