b_300_300_16777215_10_images_57314884.jpgاساس نیوز: مقامات میانمار ۱۱۳ تن را به اتهام مشارکت ادعا شده در حملات ماه گذشته در استان راخین میانمار بازداشت کردند که احتمال می‌رود برخی از آن‌ها با مجازات اعدام رو به رو شوند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، در ۹ اکتبر سال جاری میلادی حدود ۴۰۰ فرد مسلح به سه پاسگاه مرزی پلیس در شهرستان‌های مائونگداو و یاتای تائونگ در میانمار حمله کردند در این حمله ۹ افسر پلیس مرزی کشته شدند و چندین قبضه سلاح و تعداد بسیار زیادی مهمات به سرقت رفتند.


از آن زمان تاکنون نیروهای میانمار روستاهایی را که عمده سکنه آن مسلمانان روهینجا هستند را برای پیدا کردن مهاجمان وسلاح‌های سرقت شده جست‌وجو کردند.
مین اونگ، سخنگوی دولت منطقه‌ای راخین گفت: در جریان عملیات پاکسازی منطقه، نیروها ۱۱۳ مظنون را بازداشت کردند. ۳۹ تن از آن‌ها پس از اینکه مشخص شد نقشی در این حملات نداشتند آزاد شدند و ۷۴ مظنون همچنان در بازداشت به سر می‌برند و تحقق بازجویی قرار دارند.


یکی از مقامات پلیس پانگون گفت: این مظنونین براساس قوانین ضد «تروریسم»و قانون جزای میانمار با اتهامات مختلفی مواجه هستند. احتمالا آن‌ها با مجازات اعدام روبه رو خواهند شد.
اگرچه برخی از بخش‌های قانون جزا میانمار حکم اعدام را پیشنهاد می‌دهد اما در اکثر پرونده‌های اخیر حکم حبس ابد صادر شده است.

مطالب مرتبط:

تاملی بر برخی از حاشیه های نمازخانه پونک

افغانستان سه سفارت خانه خود را تعطیل می کند

جدیدترین بهانه داعش برای اعدام!

مسلمانان به کجا ...

مسمومیت ابوبکرالبغدادی و3 رهبردیگر داعش

ماموستا مصطفی خاتمی امام جمعه اشنویه : در ماه مبار

گزارش تصویری از مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه چنارل

پایتخت جدید داعش چه شهری خواهد بود؟

رادیو رسمی داعش از کار افتاد

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات