b_300_300_16777215_10_images_310300_345230x155.jpgاساس نیوز: اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا از مدرسه‌ای در شهر «فینیکس» ایالت آریزونا به دلیل برخورد تبعیض‌آمیز و موهن معلم علیه یک دانش‌آموز مسلمان سومالیایی‌تبار شکایت کرد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از ایکنا، طبق دادخواستی که توسط این اتحادیه به وزارت دادگستری و وزارت آموزش آمریکا ارائه شد، برخوردهای معلم این مدرسه‌ باعث شد این دانش‌آموز مسلمان سومالیایی و خواهرش مجبور به ترک مدرسه شوند.

در این دادخواست ۵ صفحه‌ای آزارهای فیزیکی و زبانی علیه این دو دانش‌آموز به صورت مفصل تشریح شده است.
در دادخواست ارائه‌شده تأکید شده است که طبق قانون حقوق شهروندی، هر گونه تبعیض براساس نژاد، مذهب، رنگ، ملیت و جنسیت در مدارس ممنوع است، اما متاسفانه مدرسه فینیکس نه تنها این مصوبه را نقض کرده است؛ بلکه به جای رسیدگی جدی به موضوع، والدین دانش‌آموز مسلمان را وادار به امضای فرم اخراج کودکانشان کرده است.

در اوایل سال تحصیلی، خانم فای مایلز، معلم این مدرسه شروع به آزار و اذیت زبانی و فیزیکی یک دانش‌آموز مسلمان و خواهر ۸ ساله‌اش کرده است. وی بعد از پخش فیلم حادثه یازده سپتامبر با لحنی توهین‌آمیز خطاب به این دانش‌آموز گفته است: تروریست بعدی تویی.

همچنین وی در زمان‌هایی که دانش‌آموزان دیگر اجازه صحبت داشتند، صحبت‌کردن را برای وی ممنوع کرده بود. یک روز هم گلوی این دانش‌آموز را چنان فشار داده بود که جای انگشت‌هایش مشخص بوده و تهدید کرده بود که در صورت اطلاع‌دادن به مادرش عواقب بدتری در انتظارش خواهد بود.

خانم مایلز نماز خواندن را نیز برای این دانش‌آموز ممنوع کرده بود و درپی شکایت والدین او، مقامات مدرسه به جای رسیدگی، آنها را وادار به امضای فرم اخراج دو کودکش کردند.
هاثر ویور، یکی از مسئولان اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا در این باره گفت: برخوردهای تبعیض‌آمیز علیه دانش‌آموزان مسلمان در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

وی اظهارات اسلام‌ستیزانه کاندیدهای ریاست‌جمهوری را عامل مهم نفرت علیه مسلمانان عنوان کرد و گفت: شکایت‌های زیادی در سراسر آمریکا علیه مدارس به خاطر رفتارهای موهن نسبت به مسلمانان و مهاجران گزارش شده است.

مطالب مرتبط:

ماهوارۀ اطلاعاتی ترکیه به فضا پرتاب شد

ا

مقابله با اسلام هراسی در فضای مجازی در پی حادثه پا

افزایش تبعیض مذهبی علیه مسلمانان اروپا

ادعای عجیب شاهزاده سعودی درباره ایران!

خواب آلودگی می تواند نشانه بیماری خطرناکی باشد !!

اولاند:فرانسه با اسلام مشکل دارد

ا

حضور کودکان در اماکن مذهبی قزاقستان ممنوع اعلام شد

پرواز جنگنده‎های ائتلاف امریکایی در آسمان سوریه مت

کلینیک رایگان پزشکان مسلمان در مسجد «نیوجرسی»

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز