b_300_300_16777215_10_images_gfsdsd3.jpg

اساس نیوز :منابع خبری در کویت از افشا و ناکام ماندن طرح گروه داعش برای ترور سه تن از مقامات ارشد وزارت کشور کویت خبر دادند.

گروه داعش با برگزاری جلساتی با حضور سران این گروه طرح ترور شیخ محمد الخالد الصباح وزیر کشور کویت و دو تن از معاونانش را برنامه ریزی کرده بود که با اقدامات به موقع اطلاعاتی این طرح فاش شد و ناکام ماند.
به نوشته نشریه الرای، سران گروه داعش از محدودیت ها و تدابیر گسترده ای که در کویت برای هدف قرار دادن اعضای این گروه اتخاذ شد ناراضی هستند و بر این اساس به دنبال انتقام جویی بوده اند.
جلسات هماهنگی نیز بدین منظور در منزل یکی از سرکردگان داعش به نام حسین العبود برای نهایی کردن طرح ترور مقامات ارشد وزارت کشور کویت برگزار شده بود.
انتشار خبر طراحی ترور وزیر کشور کویت یک امر بی سابقه در چند دهه اخیر در کویت به شمار می آید و نشاندهنده خطرات فزاینده ای است که کویت با آن مواجه است
دولت کویت علاوه بر اتخاذ تدابیر امنیتی گسترده در این کشور، عناصر امنیتی را نیز زیر نظر گرفته است، زیرا از میان نیروهای پلیس و سازمان امنیت کویت نیز عناصری با افکار افراط گرایانه وجود دارد.
این تدابیر در حالی اتخاذ شده که بنابر دستور 'شیخ محمد الخالد الصباح' وزیر کشور کویت٬ در ماه محرم نیروهای پلیس و امنیت این کشور همواره حضوری گسترده در خیابان ها و محوطه حسینیه ها و مساجد دارند و با هر مورد مشکوک به شدت برخورد می کنند.
بر اساس تصمیم های اتخاذ شده٬ وزارت کشور کویت 80 افسر عالی رتبه نظامی را برای نظارت بر برقراری هرچه بهتر امنیت در فرودگاه این کشور فراخوانده و برنامه ریزی دقیقی برای کنترل ورود و خروج مسافران انجام داده است.

مطالب مرتبط:

زیارت قبر رسول الله (ص) از دیدگاه چهار مذهب اهل سن

تهدید توییتری ترامپ خطاب به جنرال موتورز

ا

مردم سیستان و بلوچستان از مهمانان نوروزی به نحو اح

بشار اسد: کشورهای غربی قابل اعتماد نیستند

کودتای ناکام ترکیه در فیلمی به نام تلاش ناکام به ت

 

حاکمان عرب چه تحصیلاتی را کسب کرده اند؟

ساخت فیلم مستند"سوریه-بلیط یک طرفه "در قازان تاتار

امام جمعه موقت بندر ترکمن نسبت به خطرات رواج طلاق

آغاز عملیات آزادسازی موصل

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات