b_300_300_16777215_10_images_gfsdsd3.jpg

اساس نیوز :منابع خبری در کویت از افشا و ناکام ماندن طرح گروه داعش برای ترور سه تن از مقامات ارشد وزارت کشور کویت خبر دادند.

گروه داعش با برگزاری جلساتی با حضور سران این گروه طرح ترور شیخ محمد الخالد الصباح وزیر کشور کویت و دو تن از معاونانش را برنامه ریزی کرده بود که با اقدامات به موقع اطلاعاتی این طرح فاش شد و ناکام ماند.
به نوشته نشریه الرای، سران گروه داعش از محدودیت ها و تدابیر گسترده ای که در کویت برای هدف قرار دادن اعضای این گروه اتخاذ شد ناراضی هستند و بر این اساس به دنبال انتقام جویی بوده اند.
جلسات هماهنگی نیز بدین منظور در منزل یکی از سرکردگان داعش به نام حسین العبود برای نهایی کردن طرح ترور مقامات ارشد وزارت کشور کویت برگزار شده بود.
انتشار خبر طراحی ترور وزیر کشور کویت یک امر بی سابقه در چند دهه اخیر در کویت به شمار می آید و نشاندهنده خطرات فزاینده ای است که کویت با آن مواجه است
دولت کویت علاوه بر اتخاذ تدابیر امنیتی گسترده در این کشور، عناصر امنیتی را نیز زیر نظر گرفته است، زیرا از میان نیروهای پلیس و سازمان امنیت کویت نیز عناصری با افکار افراط گرایانه وجود دارد.
این تدابیر در حالی اتخاذ شده که بنابر دستور 'شیخ محمد الخالد الصباح' وزیر کشور کویت٬ در ماه محرم نیروهای پلیس و امنیت این کشور همواره حضوری گسترده در خیابان ها و محوطه حسینیه ها و مساجد دارند و با هر مورد مشکوک به شدت برخورد می کنند.
بر اساس تصمیم های اتخاذ شده٬ وزارت کشور کویت 80 افسر عالی رتبه نظامی را برای نظارت بر برقراری هرچه بهتر امنیت در فرودگاه این کشور فراخوانده و برنامه ریزی دقیقی برای کنترل ورود و خروج مسافران انجام داده است.

مطالب مرتبط:

داعش در آستانه ورشکستگی!

جنایت داعش در حق اهل سنت رمادی

 

جنبه های زیبای نگاه رحمانی در قرآن و احادیث

آرامش نسبی در سوریه با اجرای آتش بس

شاهزاده سعودی روسیه را تهدید کرد

بازگشت سونیای داعشی به سوریه

ا

ناتو چهارمیلیون مسلمان را کشته است

سازمان ملل: داعش در لاک دفاعی فرو رفته است

میلیاردر معروف روس در پی مهاجرت به اسرائیل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز