b_300_300_16777215_10_images_dsff.jpg

اساس نیوز :خبرگزاری رویترز ظهر دوشنبه (۳۱ اکتبر/ ۱۰ آبان) به نقل از یک افسر ارشد یگان ضدترور عراق نوشت که نیروهای این کشور وارد "الکرامه"، از مناطق داخلی موصل شده‌اند. این نخستین منطقه از شهر موصل است که نیروهای عراقی دو هفته پس از آغاز عملیات آزادسازی شهر – دوشنبه، ۱۷ اکتبر/ ۲۶ مهر – به آن می‌رسند.

به گزارش دویچه وله، این افسر ارشد در روستای تازه‌آزادشده‌ی بزوایا در شرق موصل گفت که یگان ضدترور در الکرامه خواهد ماند تا نیروهای عراقی برای پوشش مناطق پشت سر یگان ضدترور فرا برسند. بزوایا و کوکجلی دو روستای باقی‌مانده در شرق موصل بودند که ارتش و یگان ضدترور بامداد امروز (دوشنبه) برای آزادسازی آنها وارد عمل شدند. هدف این حمله پاکسازی مناطق باقی‌مانده و استقرار در چندصدمتری شرق موصل عنوان شده بود.
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک افسر ارشد یگان ضد ترور عراق گزارش نوشته بود: «هدف آزادسازی بزوایا و کوکجلی، دو روستای باقی‌مانده در مسیر موصل است. اگر موفق به این کار شویم، تنها چند صد متر از موصل فاصله خواهیم داشت».
نیروهای عراقی بامداد دوشنبه با زره‌پوش و تانک به سمت بزوایا حرکت کردند. توپخانه و بمب‌افکن‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش هم با هدف قرار دادن مواضع داعش از آنها پشتیبانی می‌کردند.
فرماندهی ستاد مشترک عملیات ضد داعش گفته بود، نیروهای ارتش و یگان ضد ترور از سه محور پیشروی به سوی غرب دجله را آغاز کرده‌اند. رودخانه دجله موصل را به دو قسمت تقسیم می‌کند. منظور از کرانه غربی دجله، شرق موصل است و منظور از کرانه شرقی، غرب موصل.
تروریست های داعش می‌کوشند با تله‌های انفجاری و خودروهای بمب‌گذاری‌شده پیشروی نیروهای دولتی را کند سازند.

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس : از بین رفتن تفکر داع

خطای استراتژیک نظام جهانی آمریکائی و "داعشیزم"!

انتقال کارمندان صلیب سرخ به نخستین زندان داعش در ش

امام حسین همچنان مظلوم !

رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند

کشف مخفیگاه مهمات داعش از سوی نیروی پیشمرگ

خودروی زرهی ترامپ آماده حرکت می‌شود

درخواست قانونگذار آلمانی برای ممنوعیت کار مسلمانان

دولت افغانستان نمی‌داند که با طالبان بجنگد یا صلح

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز