b_300_300_16777215_10_images_uyhfty.jpgاساس نیوز: اتحادیه آژانس‌های مسافرتی پاکستان اعلام کرد مالیات سنگین عربستان برای حج عمره را نمی‌پذیرد و خواستار دخالت دولت برای حل این مشکل است.

 

«شامشیر علی»، رئیس اتحادیه آژانس‌های مسافرتی پاکستان در این زمینه گفت:پیش از این هزینه صدور ویزای حج عمره به 2650 ریال افزایش یافته که این امر موجب می‌شوند سالانه هزاران نفر نتوانند به زیارت خانه خدا بروند.

وی در ادامه گفت: سالانه 1.2 میلیون نفر از پاکستان به عمره و 184 هزار نفر نیز به حج تمتع می‌روند و تصمیم جدید سعودی‌ها برای تحمیل مالیات جدید بر صدور ویزا موجب خواهد شد 40 درصد مردم از حج و عمره محروم شوند.

علی تأکید کرد: وی افزود: افزایش نرخ ویزای حج عمره سبب می‌شود سالانه میلیون‌ها نفر از زائران کم درآمد و محروم نتوانند به زیارت خانه خدا بروند.

36 شرکت هواپیمایی در پاکستان فعال هستند و در صورت افزایش مالیات، هزاران نفر از کارکنان این شرکت‌های هواپیمایی شغل خود را از دست خواهند داد.

رئیس اتحادیه آژانس‌های مسافرتی پاکستان با انتقاد از سیاست خارجی دولت فدرال این کشور گفت: پاکستان وزیر امور خارجه نداشته و به همین دلیل با مشکلات زیادی در پرداختن به مسائل خارجی مواجه است.

وی با اشاره به رابطه نواز شریف، نخست وزیر پاکستان با مقامات سعودی گفت: وظیفه اوست تا نقش خود را برای برداشتن این مالیات ایفا کند.

طبق تصمیم جدید کابینه وزرای عربستان، زائرانی که برای دومین‌بار قصد سفر به سرزمین وحی در قالب حج عمره و تمتع را دارند، می‌بایست مبلغ 2 هزار ریال سعودی (یک میلیون و 900 هزار تومان) بابت هزینه صدور ویزا پرداخت کنند.

بیش از هزار آژانس مسافرتی در پاکستان به صورت مستقیم با موضوع اعزام زائر به عربستان درگیر هستند که با افزایش نرخ ویزا و کاهش سفر در این زمینه ضرر زیادی متحمل خواهند شد.

پیش از این کشورهای دیگر چون مصر، مراکش، ترکیه، اردن و آفریقای جنوبی نیز به این تصمیم اعتراض کرده‌اند.

مطالب مرتبط:

اگر سیستم ریاست جمهوری عملی نشود ترکیه تجزیه خواهد

ا

آرامش نسبی در سوریه با اجرای آتش بس

روسیه وارد معرکه موصل شد

ا

برخورد پلیس میانمار با نمازگزاران روهینگیایی در نم

وحدت در میان امت اسلامی باید حرکت هم سو و یکدل با

شاهزاده عربستانی برای عذرخواهی از ترامپ به آمریکا

ب

گروه ابوسیاف همپیمان داعش 2 ماه آینده نابود میشود

کشف مجسمه‌ 700 ساله ی ترامپ (عکس)

دولت «اردوغان» 15 رسانه خبری را تعطیل کرد

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز