b_300_300_16777215_10_images_alalam_636134191996724963_25f_4x3.jpg

داعش در موصل برای کشتن کودکان هم بمب گذاری می کند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  شبکه العالم، روزنامه آبزرور در گزارشی با عنوان " بمبهای شیطانی داعش برای متوقف کردن عملیات موصل" نوشت : یک عروسک خرس نزدیک دیوار گذاشته شده است، و مواد منفجره ای که باید داخل عروسک جاسازی شود ، در کنارش دیده می شود. این عروسک برای بزرگسالان جذابیت چندانی ندارد ولی کودکان با دیدن چشم های بزرگ و رنگ پرتقالی عروسک ناخودآگاه به سویش می روند و آن را برمی دارند.
" اِما گراهام هریسن" در این گزارش به نقل از "نوزاد کامل حسن" یکی از نیروهای مهندسی پیشمرگه می نویسد : چرا داعش از اشیائی مانند عروسک خرس یا خرگوش استفاده میکند؟ چون می داند که نیروهای پیشمرگه به این اشیاء نزدیک نمی شود و فقط کودکان جذب آن می شوند.
حسن افزود: نیروهای ما تاکنون 50 تُن مواد منفجره را در مناطقی که تحت تصرف داعش بود، خنثی کرده اند.
آبزرور در ادامه گزارش خود می نویسد: حسن نمونه هایی از اشیائی را که داعش بمب گذاری میکند، پیش خود نگه داشته است، و به نیروهایش نحوۀ خنثی کردن آن را آموزش می دهد.
این روزنامه انگلیسی اعلام کرد: هم اکنون که دست عناصر داعش از کشتن مردم کوتاه شده است، با بمب گذاری اشیائی همچون عروسک و اسباب بازی ها، درپی ایجاد رعب و وحشت و کشتن مردم عادی هستند.
آبزرور نوشت: عروسک ، فندک و ساعت مچی که در گوشه ای انداخته شده باشد ، می تواند بمبی خطرناک باشد، و جان رهگذران را بگیرد یا آنان را معلول کند. حتی شلنگ آب یا لباس های روی هم انداخته نیز می تواند حاوی بمب باشد و نزدیک شدن به این اشیاء نیز مساوی با مرگ یا معلولیت است.
هارسن در پایان گزارش خود نوشت : داعش از هر محل و شیئی برای بمب گذاری استفاده می کند، و به همین دلیل بسیاری از افرادی که منازل خود را در موصل ترک کردند ، از بازگشت به خانه های خود ترس دارند زیرا می ترسند با رفتن به خانه های خود از آن دنیا سر در بیاورند.

 

b_400_400_16777215_10_images_alalam_636134191356804963_25f_4x3.jpg

مطالب مرتبط:

افتتاح نمایشگاه «پیام اسلام» در مقر «یونسکو»

پوتین:کلمات اسلام وتروریسم نباید باهمدیگربکاربرده

صدها هزار کاتالونیایی در دفاع از استقلال راهپیمایی

برنامه جدید"القاعده" برای تهدید هواپیمای مسافربری

آیا بی‌خدایان بی‌اخلاق هستند؟ / مذهب بعنوان یک سپر

عملیات پلیس ترکیه برای دستگیری اعضای داعش

مقام امنیتی ترک:داعش در 70 استان ترکیه دارای مراکز

ا

توقیف یکی از کشتی‌های ناوگان آزادی نزدیک غزه

وزیر خارجه مصر: قتل کودکان فلسطینی تروریسم نیست!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز