b_300_300_16777215_10_images_8228680571129998.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از رأی الیوم : عربستانی ها هم اکنون احساس می کنند که تصمیم های سرانشان با انتظارات و خواسته های مردم همخوانی ندارد ؛ تصمیم های آن ها تاثیر منفی بر سطح رفاه و آسایش و زندگی روزمره آنها می گذارد وحتی قوت روزانه شان را نیز در مسیر تندباد قرار داده است.


کاربران شبکه های اجتماعی در عربستان هم اکنون می گویند: روند تحولات در کشور به گونه ای است که می بایست تغییراتی صورت گیرد و صدای ما در عمل و نه گفتار باید به گوش مسئولان برسد و به همین دلیل در یک اقدام بی سابقه شجاعانه هشتگ و پویشی با عنوان« اعتصاب ملت در روز یکشنبه»در شبکه اجتماعی توییتر راه اندازی کرده اند که این به طور بی سابقه ای بازخورد گسترده ای داشته است و تا لحظه انتشار این گزارش در رتبه چهارم هشتگ های پرطرفدار قرار داشته است.

این فراخوان در کشوری مانند عربستان شکل گرفته که در آن از آزادی بیان و انتقاد خبری نیست وهیچ نشانه ای از دمکراسی در آن یافت نمی شود. دعوت به برگزاری تظاهرات و اعتصاب در عربستان چیزی شبیه به گناه کبیره است و صرف سخن گفتن از آن یک شجاعت بی سابقه به شمار می رود تا چه رسد که برای عملی شدن آن فراخوان داده شود.

در همین راستا یکی از فعالان مخالف دولت عربستان که خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با رأی الیوم گفت : وقتی حکمرانان عربستان احساس می کنند که ما با آنها مخالفیم٬ صرف نظر از نوع و حجم این مخالفت٬ ما را به قیام علی ولی امر مسلمانان و آلوده کردن قداست شان متهم می کنند.
«نوره الحربی»توئیت نویس عربستانی در هشتگ اعتصاب ملت در روز یکشنبه نوشت: فریب دادن ملت با وعده های چرب و شیرین دیگر بس است .
ناظران سیاسی معتقدند اگر این فراخوان عملی شود٬ در آن صورت حکمرانان آل سعود عوامل اعتصاب را به خیانت و ناسپاسی در برابر امنیت حاکم بر کشور متهم خواهند کرد. اگر این اعتصاب شکل گیرد مقام های سعودی به طور حتم نخواهند توانست هزاران اعتصاب کننده را بازداشت کنند .

به گفته کارشناسان سیاسی، هیچ کس نمی تواند میزان توان مردم را در تحقق بخشیدن به اولین اعتصاب شکل گرفته توسط شبکه های اجتماعی را حدس بزند . البته بعید به نظر می رسد که تجربه بهار عربی شکل گرفته در کشورهای عربی در عربستان به همان شکل تکرار شود اما چنین فراخوان هایی به نوبه خود یک اقدام بی سابقه به شمار می آید و هر آن کس که چنین فراخوانی را آغاز کرده به طور حتم آن را تکرار خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

سازمان همکاری اسلامی تصویب قانون منع پخش اذان در ق

ا

آماده باش ارتش آمریکا برای حمله به خاک سوریه

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش: امروز جه

تروریستها مایه ننگ اسلام و بشریت هستند

افغانستان پوشیدن برقع را ممنوع کرد

درخواست بنگلادش برای بازگشت مسلمانان میانمار به کش

ا

ترکیه سازمان عفو بین الملل را به آماده سازی کودتای

گرفتن عکس سلفی با هیتلر در اندونزی جنجال بپا کرد /

ائتلاف آمریکایی: داعش در موصل در شرف شکست کامل است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات