b_300_300_16777215_10_images_gff.jpg

اساس نیوز :پائولو سنسینی نویسنده ایتالیایی کتاب «تفرقه بینداز و حکومت کن، استراتژی هرج و مرج در قرن 21» در آن با طرح مسایل مختلف به تشریح توطئه های آمریکا بر ضد کشورهای جهان و حاکمیت لابی‌های صهیونیستی بر دولت آمریکا و همچنین طرح‌های واشنگتن برای آینده منطقه پرداخته است.

پائولو سنسینی در کتاب خود توضیح می دهد که اطلاعات موثق نشان می‌دهد که وسلی کلارک ژنرال چهارستاره آمریکایی طرح استراتژیک پنج ساله دولت آمریکا را دریافت کرده و از آن اطلاع داشت. این طرح مبانی تغییر نظام های هفت دولت را شامل می‌شود که عبارتند از عراق ، سومالی، لیبی، سودان، سوریه و ایران. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که در صورت درست بودن اظهارات این ژنرال آمریکایی، هدف اصلی از این طرح تغییر چهره منطقه خاورمیانه است.
کلارک در روز سوم اکتبر 2007 گفت: هنوز جلسه خودم با ولفوویتز در سال 1991 را به خاطر دارم، وی در آن زمان نفر سوم پنتاگون بود. او به من گفت ما تنها پنج تا 10 سال فرصت داریم تا هفت دولت را براندازی کنیم: عراق، سوریه، لبنان، لیبی، سومالی، سودان و ایران. این اتفاق باید قبل از روی کار آمدن قدرتی دیگر به عنوان رقیب ما در رهبری دنیا صورت بگیرد. این دیدگاه در آن زمان برای من عجیب بود، چرا که وی می‌خواست ارتش به جای جلوگیری از درگیریها، برای براندازی نظام ‌های موجود به سمت جنگ‌طلبی پیش برود.
براساس آنچه که در این کتاب ایتالیایی آمده است ؛ اولین اقدامی که آمریکا در زمان اشغال عراق بعد از یک و نیم سال از حمله به افغانستان انجام داد، ایجاد شرایط لازم و مناسب برای تجزیه این کشور به سه دولت کوچک بود. اودید یونین معتقد بود که مداخله آمریکا نتایج رضایت‌بخشی داشته و می‌تواند ورودی خوب برای آینده باشد ، این در حالی بود که این حمله فاجعه انسانی به بار آورد که در پایان سال 2012 تعداد کشته ‌شده‌های مردم عراق  به 3.3 میلیون نفر رسیده و 4.5 میلیون‌ افغانی نیز در نتیجه اشغالگری آمریکا از سال 2001 جان خود را از دست داده‌اند.
بعد از اشغال عراق و پس از اینکه مشخص شد این کشور هیچ سلاح کشتار جمعی در اختیار نداشته، کمیسیون‌های امنیت در مجلس سنای آمریکا و کنیست رژیم صهیونیستی از طریق گزارش‌های ویژه خود فاش کردند که اسنادی که سرویس‌های جاسوسی اسرائیل و مؤسسات اطلاعاتی آمریکا و دولت این کشور منتشر کرده بودند، اسناد درستی نبوده و جعلی بودند، اما در هر حال اشغال عراق صورت گرفته بود.

مطالب مرتبط:

هزار فتوا دارالافتاء اهل سنت در رد داعش

واکنش اردوغان به حملۀ مرگبارتروریستی در آلمان/ به

جزئیات توافق آمریکا و روسیه در مورد سوریه اعلام شد

ترامپ: می‌خواهم به حل مشکلات زیاد ایران کمک کنم

 

حجم بالای صادرات رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی

حمله گسترده رسانه های آلمانی به سه کشور حاشیه خلیج

ا

اردوغان: در زمینه تروریسم طاقتمان طاق شده است

دیلی میل: حملات داعش در بریتانیا و اروپا شدیدتر خو

رئیس جمهور چین به ارتش دستور آماده باش داد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات