b_300_300_16777215_10_images_oiuo.jpgاساس نیوز: داعشی ها با تنگتر شدن حلقه محاصره موصل ضمن جابجایی مداوم اقدام به تغییر چهره و تراشیدن ریش های خود با هدف فرار از محاصره کرده اند و در همین حال تعداد افراد فراری از حاشیه های شهر نیز افزایش چشمگیری یافته است.


به گزارش اساس نیوزبه نقل از فرانس پرس، در حالی که نیروهای عراقی در روز دهم از آغاز عملیات به حدود 5 کیلومتری محله های شرقی موصل رسیده اند، داعشی ها تلاش قابل ملاحظه ای را برای همراه شدن با شرایط جدید و استتار و اختفا از نوعی دیگر را آغاز کرده اند. تعدادی از ساکنان شهر موصل در تماس هایی تلفنی با فرانس پرس گفتند که بسیاری از تروریست ها با نزدیک شدن نیروهای عراقی به شرق موصل تغییر چهره داده اند.

یکی از ساکنان موصل با نام مستعار ابوسیف گفت: داعشی‌هایی که قبلا آنها را دیده بودم این بار در چهره ای کاملا متفاوت ظاهر شده اند. آنها شروع به تراشیدن ریش ها و تغییر چهره کرده اند و به نظر می رسد ترسیده یا برای فرار آماده شده اند.

مسئولان نظامی عراقی و شاهدان عینی در موصل همچنین گفته اند که جابجایی داعشی ها نیز در موصل آغاز شده و بسیاری از آنان از شرق این شهر به محلات غربی آن نقل مکان کرده اند؛ جایی که پایگاه اصلی داعشی ها در کرانه غربی رود فرات و مرزهای سوریه است. روز سه شنبه نیز «رابرت کولفیل» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که عناصر داعش از غیرنظامیان موصل به عنوان سپرانسانی در مقابل نیروهای عراقی استفاده می‌کنند.

انتظار می رود عملیات آزادسازی موصل با وجود مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی، مبارزان قبایل سنی و پیشمرگ های کرد، هفته ها یا حتی ماه ها به طول بیانجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل مستقر هستند. عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند.

مطالب مرتبط:

هفته نامه انگلیسی آبزرور: نفس های آخر داعش در عراق

اظهارات متفاوت نماینده ویژه روسیه در امور افغانستا

دختران روهینگیایی در هندوستان به قیمت 300 دلار فرو

دانش آموزان مسلمان ایرلندی زیر سلطه نژاد پرستی معل

زندانی سابق گوانتانامو: با قرآن سلامت عقل خود را ح

داعش در حلب - سوریه

حلقه داخلی «البغدادی» نابود شده است

 

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:خرید و فروش نسیه طلا ش

بازتاب انتخابات 94 ایران در رسانه های خارجی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات