b_300_300_16777215_10_images_dfsfgdtfx.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه الدیار لبنان، یک منبع محلی دراستان نینوا در شمال عراق روز سه شنبه اعلام کرد: ابو مريم الحمصی یکی از معروف ترین کارشناسان بمب گذاری در گروه داعش کشه شد.


بنا بر این گزارش، ابومریم که شاه کلید بمبگذاران داعش محسوب می شود، به همراه سه نفر از دستیارانش براثرانفجار بشکه حاوی مواد منفجره C4 کشته شدند.
به نوشته الدیار، این انفجار که دریک منزل مسکونی در منطقه العربی شهر موصل روی داد، شدید بود که  براثر آن، بسیاری از عناصر داعش تکه تکه شدند.
گفتنی است که درپی نزدیک شدن نیروهای عراقی به موصل، این گروه اقدام به بمب گذاری پل ها و مسیرهای خاکی اصلی در سمت ساحل غربی شهر کرده و اغلب ستیزه جویان و جنگ طلبان خود را از این بخش عقب کشیده است.

بر اساس این خبر، عناصر داعش خود را برای درگیری نهایی با ارتش عراق در ساحل شرقی موصل آماده می کنند و تنها حربه ای که می تواند مانع پیش روی ارتش عراق شود را بمبگذاری معابر اصلی و پل ها عنوان می کنند.
داعش مواضع خود را در سه محور برای مقاومت دربرابر ارتش عراق متمرکز کرده و با بمب گذاری خودروهایی که از مردم به سرقت برده و نیز با اتکا به عوامل انتحاری خود قصد مقاومت دارد.
 

مطالب مرتبط:

ارتش عراق از مردم خواست قیاره را تخلیه کنند

اعتدال و میانه روی در اسلام

خرت ویلدرز خواهان ممنوعیت قرآن در هلند است

دستور شاه عربستان برای محاکمه فعال سیاسی و مجری

جزییات پیام محرمانه آمریکا به ایران

محدودیت های جدید برای زنان در کره شمالی

مبارزه گوگل و یوتیوب با افراط گرایی و تروریسم در ف

راه اندازی « جنبش حفاظت از قبله اول مسلمانان » در

2 میلیون نفر از مردم "افغانستان" در معرض سوءتغذیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات