b_300_300_16777215_10_images_8207289070721396.jpg

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز از یانگون؛ کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد از میانمار خواستند درباره اتهام قتل غیرنظامیان، به آتش کشیدن روستاها و بازداشت های خودسرانه در یکی از مناطق اکثریت مسلمان نشین این کشور تحقیق کند.


نهادهای امدادرسانی در میانمار اعلام کردند بیش از 15 هزار نفر که گمان می رود بیشتر آنها از اقلیت مسلمانان روهینگیا باشند از زمان آغاز حملات هماهنگ مردان مسلح به سه پست امنیتی در امتداد مرز شمال غربی میانمار با بنگلادش در تاریخ نهم اکتبر ( 18 مهرماه) بی خانمان شده اند.

مقامات دولت میانمار می گویند در عملیات نیروهای امنیتی 30 مهاجم کشته و 53 مظنون نیز بازداشت شدند و عملیات تجسس برای یافتن افرادی که دهها قبضه سلاح را از نیروهای پلیس مرزی به دست آوردند، ادامه دارد.
گروه های مدافع حقوق بشر و منابع آگاه در گروه اقلیت روهینگیا می گویند غیرنظامیان متحمل فشارهای ناشی از عملیات ارتش هستند و شمار تلفات این خشونت ها بیشتر از گزارش های اعلام شده است.

b_400_400_16777215_10_images_IMG00180929.jpg

یانگی لی فرستاده حقوق بشر سازمان ملل متحد به میانمار اعلام کرد اتهامات مکرری را درباره بازداشت های خودسرانه و نیز کشتارهای خارج از حوزه قضایی در جریان عملیات نیروهای امنیتی برای یافتن مهاجمان مسلح، شنیده است.

وی روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از ژنو اعلام کرد آن چه که بیشتر آزار دهنده است عدم دسترسی برای ارزیابی دقیق ماجرا و وضعیتی است که اکنون در میانمار در حال وقوع است.
وی افزود عملیات امنیتی دولت میانمار مشکلات و محدودیت هایی را برای غیرنظامیان و فعالیت های روزمره زندگی آنها و حتی تامین معاش آنها ایجاد کرده است.

مطالب مرتبط:

گزارش جدید جستجوی هواپیمای ناپدیدشده مالزی

ا

دیدار سراسری دانش‌آموختگان دارالعلوم زاهدان با اسا

مولوی عبدالحمید:نباید به دست عوامل افراطی بهانه بد

ا

چین به دنبال سانسور هرگونه محتوای دینی در اینترنت

شرط ایران برای مذاکره با آمریکا

اصابت موشک ارتش یمن به کشتی جنگی امارات

نوزادان امروز روسیه 'هرگز نمی‌توانند سیگار بکشند'

داعش در ترکیه , در 9 پرسش

از کعبه به قدس هزار سلام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز