b_300_300_16777215_10_images_8224062571037960.jpgاساس نیوز: مالزی، برای جلوگیری از بازگشت داعشی‌های فراری از موصل، آماده می شود.


 "احمد زاهد حمیدی" معاون نخست وزیر مالزی، روز سه شنبه اعلام کرد با توجه به حملۀ گستردۀ نیروهای عراقی برای بازپس گیری شهر موصل از چنگ داعش در عراق، تدابیری اتخاذ کردیم تا از بازگشت داعشی های مالزیایی به کشورمان جلوگیری کنیم.
احمد زاهد در کنفرانسی مطبوعاتی خاطر نشان کرد: پلیس مالزی، در فرودگاه و مرزهای مالزی تدابیر شدیدی به کار بسته و راه های نفوذ غیرقانونی به مالزی را نیز تحت نظر گرفته است.


به نوشتۀ خبرگزاری فرانسه، احمد زاهد تاکید کرد که مالزی، در همین راستا، با سازمان های اطلاعات بین المللی در ارتباط است و اسامی مظنونانی که گمان می رود با داعش در ارتباط باشند را در اختیار دارد.
احمد زاهد، شمار مالزیایی هایی را که به داعش پیوسته اند اعلام نکرد، اما بر اساس آماری که پلیس این کشور در ماه گذشته اعلام کرده بود، از سال 2013 تاکنون، دستکم 90 مالزیایی به داعش پیوسته اند.
معاون نخست وزیر مالزی تاکید کرد که داعشی های مالزیایی، هنگام بازگشت به کشور بازداشت می شوند، و برای تغییر افکارشان تلاش خواهد شد.
 

مطالب مرتبط:

افکارعمومی جهان عرب درباره داعش چگونه می اندیشد؟

عملیات ترور بر علیه روابط روسیه وترکیه

قزاقستان مذاکره درباره اعزام نیرو به سوریه را تکذی

حاشیه های سفر شاه مراکش به سنگال

م

پلیس عربستان یک زن را به جرم رانندگی بازداشت کرد

دختر ایتالیایی با خودش ازدواج کرد

زایمان مجری رادیو در پخش زنده

آمار خسارات وارده به داعش در موصل

اردوغان ادامه مذاکرات برای عضویت در اتحادیه اروپا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز