b_300_300_16777215_10_images_photo_20161015_134142.jpg

اساس نیوز: امام‌جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به خنثی شدن برخی تحریکات افراطیون در ایام محرم، گفتند: جا دارد از عزیزان سپاه سلمان و دادستانی محترم که موفق شدند جلوی یک گروه افراطی و وحدت‌ستیز را که قصد تحریکاتی در استان داشتند بگیرند، تشکر کنیم.

ایشان ادامه دادند: ما معتقدیم باید جلوی افراط‌گرایی و تندروی در هر فرقه و قشری که باشد و به وحدت ضربه می‌زند گرفته شود. وقتی ایام محرم فرا می‌رسد ما دغدغه داریم که مشکلاتی پیش نیاید. الحمدلله با همکاری مردم عزیز و بیداری مسئولین ذیربط مشکلی به‌وجود نیامده است.

خطیب جمعه زاهدان محفوظ ماندن دین اسلام را به نفع جهان اسلام و تمام بشریت دانستند و گفتند: این به نفع مسلمانان و تمام انسان‌هاست که قرآن و دین اسلام حفاظت شوند و نام الله تعالی و رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم مورد تذکره قرار گیرند. خداوند متعال این دین را به‌وسیله‌ی انسان‌ها محافظت می‌فرماید. عمل به دین و انتشار و حمایت از دین وظیفه مسلمانان است.
ایشان لزوم وحدت مسلمانان در شرایط کنونی را مورد تاکید قرار دادند و گفتند:  در شرایط کنونی که جهان اسلام از هر سو مورد هجمه دشمنان قرار دارد مسلمانان باید با هم متحد و منسجم باشند. مسلمانان نباید با کسانی که دشمنی‌شان با دین اسلام روشن و واضح است متحد شوند، بلکه باید به منافع خود و دین اسلام بیندیشند. امروز همه‌ی ما وظیفه داریم که با عمل به دستورات دین و انتشار آن در جامعه از دین حفاظت کنیم. خداوند متعال به مسلمانان دینی عنایت کرده است که حق است. اگر ما به دستورات این دین عمل کنیم، نصرت پروردگار با ماست، اما اگر دین خدا را رها کنیم، خداوند نیز ما را رها می‌کند.
مدیریت دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: مسلمانان باید هوشیار باشند که دین اسلام، علاوه بر غیرمسلمانان، از سوی مسلمان‌نماها نیز مورد تهدید قرار دارد. ما می‌بینیم که امروزه بسیاری از مسلمانان‌نماها با دشمنان اسلام متحد شده‌اند. امروزه ندای قرآن و زبانِ حال رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم آن است که ای مسلمانان! به‌سوی اسلام و شریعت برگردید و زندگی خودتان را مطابق دین اسلام بگذرانید. ندای «إلیّ عباد الله» که در حنین و احد از زبان مبارک رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم اعلام شد، امروز نیز مسلمانان را مورد خطاب قرار می‌دهد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش دیگری از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان به بمباران‌های اخیر در یمن و حلب اشاره کردند و گفتند: بمباران مراسم عزاداری در یمن به‌شدت ما را آزار داد. در این بمباران تعداد زیادی از کسانی که در این مراسم عزاداری شرکت کرده بودند کشته شدند. این کار نادرستی بود و کسانی که کشته شدند مردم بی‌گناه بودند.
ایشان در ادامه افزودند: متاسفانه کار به جایی رسیده است که مردم بی‌گناه و بی‌دفاع در مساجد و یا در مراسم عزاداری مورد حمله قرار می‌گیرند. بمباران پی‌درپی و کشتن مردم بی‌گناه در حلب هیچ توجیهی ندارد. بمباران شهرها و غیرنظامیان با بمب‌های غیرمجاز در یمن و سوریه و کشتن بی‌گناهان از دیدگاه ما مردود و محکوم است.

مطالب مرتبط:

آمریکا به دنبال حضور دوباره در عراق

فائو:39 کشور جهان محتاج دریافت کمک های غذایی هستند

ا

پیدایش پدیده تکفیر در جهان عرب

روایت رویترز از مشکلات پیش روی ایجاد ناتوی عربی

روسیه آمریکا را به مذاکرات صلح سوریه دعوت می کند

گروه ابوسیاف همپیمان داعش 4 خدمه یک قایق فیلیپینی

ا

دیدگاه علمای اهل سنت در زمینه حمله تروریستی نیوزلن

گزارش تصویری از آخرین نماز جمعه بندر ترکمن در ماه

آغاز بازجویی از «امیر شیمیایی» داعش!

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات