b_300_300_16777215_10_images_CYMERA_20150312_083304.jpg

بیمارستان‌های میانمار از معالجه مسلمانی که توسط بودایی‌ها شکنجه‌شده بود؛ خودداری کردند. بودایی‌های میانمار پس از دستگیری یک مسلمان روهینگیایی وی را به درخت بسته و به شدت شکنجه کردند.

خبرگزاری «اراکان» میانمار دراین‌باره گزارش داد، به دستور کدخدای روستای کلوم در جنوب شهر منغدو میانمار، این مسلمان 46 ساله توسط بوداییان به طرز وحشیانه‌ای شکنجه شد، تا جایی‌که به مدت 10 ساعت توان ایستادن، راه رفتن و سخن گفتن نداشت.

خبرنگار اراکان گفت: بیمارستان‌های میانمار نیز درحالی‌که جراحات وی شدید بود، از پذیرش این مسلمان روهینگیایی خودداری کردند. چندی پیش نیز براساس اعلام این خبرگزاری، پزشکان بیمارستانی در جنوب شهر کیوکتو به دلیل نداشتن امکانات پزشکی برای وضع حمل، زن روهینگیایی را به بیمارستان اکیاب منتقل کرده بودند تا بچه خود را سالم و بدون خطر به دنیا آورد؛ اما این زن تنها پس از گذشت چند ساعت در این بیمارستان جان داده بود.

گفتنی است مرگ بدون علت زنان مسلمان حامله روهینگیایی به طور چشمگیری در بیمارستان‌های دولتی میانمار افزایش‌یافته است. تا جایی‌که مردم منطقه اکیاب این بیمارستان را به نام بیمارستان «نازیست‌ها» می‌شناسند. چندی پیش نیز پزشکان این بیمارستان اعضای بدن چندین مسلمان روهینگیایی که در دریا غرق‌شده بودند را دزدیده و به فروش رساندند. گفتنی است دولت میانمار، ضمن حمایت از شکنجه و قتل، کشتار مسلمانان از سال 2011 تاکنون و عدم اجازه معالجه آنان در بیمارستان‌های دولتی، چندی پیش تنها سازمان بین‌المللی (پزشکان بدون مرز) را که به مسلمانان خدمات درمانی ارائه می‌داد از این کشور اخراج کرد؛ اما این سازمان با پیگیری‌های مکرر توانست حدود دو ماه پیش به این کشور بازگردد.

دولت میانمار، مسلمانان روهینگیایی را که جزء ساکنان قدیمی و اصلی این کشور هستند، مجبور می‌کند بین اعتراف به بنگالی بودن و بازداشت و زندانی شدن و زندگی در ارودگاه‌هایی با شرایط وخیم در مکان‌هایی نامعلوم، یکی را برگزینند.

مسلمانانی که بازداشت می‌شوند در معرض شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی جان خود را زیر این شکنجه‌ها از دست می‌دهند. بسیاری از مسلمانان روهینگیایی برای نجات از نسل‌کشی در میانمار مجبور به فرار به کشورهای همسایه شده‌اند؛ اما اگر بتوانند زنده از دریا و از دست قاچاق‌چیان انسان عبور کنند، در کشورهای مقصد نیز با مشکلات بسیار زیادی برای ادامه زندگی مواجه هستند. با گذشت 3 سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

مطالب مرتبط:

حاشیه های تصویری از 41 مین نشست محفل فقهی احناف تر

اکثر شهروندان اتریشی آینده را تیره و تار می‌بینند

ا

1 کشته و سه مجروح در انفجار مقابل سفارت چین در قرق

فلسطین به اینترپل پیوست

دو "هم‌دست" حملات تروریستی پاریس و بروکسل دستگیر

اسرائیل شهرک‌سازی در کرانه‌باختری رااز سر می‌گیرد

پارلمان ترکیه: سازمان گولنیست مشابه داعش است

انصارالله مرکز یک استان دیگر در یمن را تصرف کردند

 

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس : از بین رفتن تفکر داع

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز