b_300_300_16777215_10_images_Afghanistan_map.jpgاساس نیوز: وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که 9 فرمانده مهم گروه طالبان با بیش از 40 تن از افراد خود در بخش های مختلف استان «قندوز» در درگیری با نیروهای افغان کشته شدند.


وزارت کشور افغانستان روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که قاری «عمر»، ملا «عتیق الله» ، مولوی «حبیب» مشهور به «عمران»، «حمیدالله» مشهور به «کوچنی» ؛ «عبدالله صدر» مشهور به «صدام» ، «قاری شمس الدین» و «قاری اسحق» کشته و 30 تن دیگر از آنان زخمی شدند.

در بیانیه افزوده شده است که «منطقه اول امنیتی» ، «چمن اسپین زر»، «بندر کابل» و منطقه «سه درک» از وجود طالبان پاکسازی شده و در مناطق «مرز امام صاحب»، «نوآباد» و «خواجه مشد» درگیری بشدت ادامه دارد.

وزارت کشور افغانستان افزوده است که طالبان از مناطق مهم شهر بیرون رانده شده و ضربات سنگینی به این گروه وارد گردیده است.

جنگ در قندوز وارد هشتمین روز خود شد و براساس ادعای اعضای شورای استانی قندوز در این مدت، صدها تن از غیرنظامیان افغان کشته و یا زخمی شده اند و خسارات مالی سنگین به مردم این شهر وارد شده است.

همچنین 50 هزار نفر از مردم قندوز که روزها بدون آب و نان در منازل خود بسر می بردند با استفاده از فرصت به استان های «بلخ» ، «تخار» و «کابل» پایتخت پناه برده اند.

مطالب مرتبط:

نتانیاهو:به اقدامات خود بر علیه ایران در سوریه ادا

کاهش تعداد مستشاران نظامی آمریکا در عربستان

پاسخ مولانا سید عبدالصمد ساداتی به اینکه چرا در ضی

رونمایی از تازه‌ترین طرح سازش برای فلسطین

وزیر دفاع آمریکا : می خواهیم پ.ک.ک از سنجار عقب نش

نتانیاهو تماس با دولت ترامپ را ممنوع کرد

ترکیه اجازه تشکیل دولت جدید در سوریه و عراق را نخو

دین بازیچه شیوخ جهادی

تحرکات تازه نظامی القاعده در شمال و شرق افغانستان

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات