b_300_300_16777215_10_images_aviary_1429892650907.jpg

روزنامه گاردین در مقاله ای به بررسی صدور حکم ۲۰ سال زندان برای محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع پیشین مصر در پرونده قتل تظاهرکنندگان در پرونده موسوم به “کاخ الاتحادیه” پرداخت.

این روزنامه افزود: حوادثی که در آن تظاهرات روی داد، همچنان مبهم است اما واضح است که محاکمه بخشی از حمله نظام جدید مصر علیه مرسی و یارانش است. این درحالی است که در جبهه مقابل، کسانی که علیه مرسی و طرفدارانش اقدام کردند، محاکمه نشدند.

روزنامه گاردین نوشت: نظام مصر نه تنها مجموعه رهبران گروه اخوان المسلمین این کشور را بازداشت کرد بلکه به این حد نیز اکتفا نکرد و علیه سازمان های جامعه مدنی وارد عمل شد و جلوی کار آنها را گرفت و رسانه ها را زیر سلطه خود قرار داد و روزنامه نگاران و مخالفان از جمله کسانی که از کودتای نظامی به فرماندهی عبدالفتاح سیسی در سال ۲۰۱۳ میلادی حمایت کردند، به زندان انداخت.

این روزنامه تصریح کرد: مصر در دوره عبدالفتاح السیسی به یک دیکتاتوری بدتر از آنچه در دوره حسنی مبارک بود، تبدیل شد و بهار عربی در آن به کابوس عربی مبدل گشت.

روزنامه گاردین نوشت: با این وجود، آمریکا و برخی کشورهای غربی به روابط اقتصادی و نظامی خود با نظام مصر ادامه می دهد. این روزنامه افزود: واقعیت این است که یک دولت منتخب و دموکراتیک با قدرت برکنار شد و سزاوار نیست که آمریکا و کشورهای غربی با آن موافقت کنند.

مطالب مرتبط:

زندگینامه امام ابوداود(رح)

ا

انتشار بیانیه جدید ملا فضل اله، رهبر تحریک طالبان

کشف پیکر بی سر یک مسلمان در میانمار

البغدادی روز سه شنبه در موصل دیده شد

پیشمرگه باید از مناطق مورد مناقشه‌ عراق عقب‌نشینی

ا

ماموستا میرزایی:عقاید گروه های تندرو ارتباطی به اه

پسر نتانیاهو:اعراب باید از سرزمین اسرائیل اخراج شو

مقدمات دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی

دنیای اسلام و دوستان و دشمنان مشترک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات