b_300_300_16777215_10_images_aviary_1429892650907.jpg

روزنامه گاردین در مقاله ای به بررسی صدور حکم ۲۰ سال زندان برای محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع پیشین مصر در پرونده قتل تظاهرکنندگان در پرونده موسوم به “کاخ الاتحادیه” پرداخت.

این روزنامه افزود: حوادثی که در آن تظاهرات روی داد، همچنان مبهم است اما واضح است که محاکمه بخشی از حمله نظام جدید مصر علیه مرسی و یارانش است. این درحالی است که در جبهه مقابل، کسانی که علیه مرسی و طرفدارانش اقدام کردند، محاکمه نشدند.

روزنامه گاردین نوشت: نظام مصر نه تنها مجموعه رهبران گروه اخوان المسلمین این کشور را بازداشت کرد بلکه به این حد نیز اکتفا نکرد و علیه سازمان های جامعه مدنی وارد عمل شد و جلوی کار آنها را گرفت و رسانه ها را زیر سلطه خود قرار داد و روزنامه نگاران و مخالفان از جمله کسانی که از کودتای نظامی به فرماندهی عبدالفتاح سیسی در سال ۲۰۱۳ میلادی حمایت کردند، به زندان انداخت.

این روزنامه تصریح کرد: مصر در دوره عبدالفتاح السیسی به یک دیکتاتوری بدتر از آنچه در دوره حسنی مبارک بود، تبدیل شد و بهار عربی در آن به کابوس عربی مبدل گشت.

روزنامه گاردین نوشت: با این وجود، آمریکا و برخی کشورهای غربی به روابط اقتصادی و نظامی خود با نظام مصر ادامه می دهد. این روزنامه افزود: واقعیت این است که یک دولت منتخب و دموکراتیک با قدرت برکنار شد و سزاوار نیست که آمریکا و کشورهای غربی با آن موافقت کنند.

مطالب مرتبط:

ترامپ در حال بررسی 'تروریستی خواندن' اخوان‌المسلمی

دو گروگان دیگر همپیمان داعش درجنوب فیلیپین آزاد شد

ا

شهر مراوی فیلیپین در اشغال گروههای مرتبط با داعش

23 برنده جایزه نوبل خواستار حمایت از مسلمانان روهی

تصاویر چادرهای آب گرفته زلزله زدگان سرپل ذهاب

آشنایی با الشیخ محمد الامین بن محمد بن المختار الج

نظرات کاربران سایت" خرونیکاترکمنستان" درباره قطع گ

 

حجاب اسلامی و کلاه یهودی در دادگاه‌های بادن وورتمب

جنجال کشف حجاب در ریاض(عربستان)

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات