b_300_300_16777215_10_images_635665336521073747.jpg

اساس نیوز: پادشاه عربستان تصمیم گرفته در راستای جبران کسری بودجه، ضمن بازنگری در حقوق برخی شاهزاده‌ها، تمامی امتیازات مالی شاهزادگان سعودی را لغو، پروژه‌های سرمایه گذاری‌ها را کنسل و کارگران خارجی را اخراج کند.


به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در راستای مقابله با کسری بودجه شدید که نتیجه هزینه‌های جنگ یمن، حمایت مالی ریاض از جنبش‌های افراطی در سوریه و کاهش قیمت نفت است، تصمیم گرفت حقوق وزرا و کارمندان عالی رتبه را کاهش داده و پروژه‌های سرمایه گذاری را متوقف و کارگران خارجی را از کشور بیرون کند.
همچنین ملک سلمان تصمیم دارد تمامی امتیازاتی که شاهزادگان آل سعود از آن برخوردار هستند از جمله حمایت‌های مالی اضافی آنها را لغو کرده و تنها به پرداخت حقوقشان اکتفا کند.


احتمالا وی در پرداخت حقوق این شاهزادگان ثروتمند که هرکدام صدها میلیون دلار پول جمع کرده‌اند، بازنگری می‌کند.
به گفته برخی منابع حتی بعید نیست که پادشاه عربستان حقوق شاهزادگانی که پروژه‌های بزرگ در دست اجرا دارند و یا حساب‌های بانکی با بیش از صدها میلیون و برخی چند میلیارد دلار دارند را متوقف کند.


سلمان بن عبد العزیز همچنین اعلام کرده شاهزادگان عربستانی باید از رسوایی‌های مالی و سیاسی به ویژه در کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا اجتناب کنند؛ زیرا ریاض در شرایط سیاسی دشوار داخلی و خارجی خود توان حمایت و دفاع از آنها را ندارد.
شاهزادگان عربستان همواره در کشورهای غربی رسوایی‌های مالی و اخلاقی بزرگی را به بار می‌آورند.


عربستان در شرایط کنونی از بحران اجتماعی داخلی رنج می‌برد، از سوی دیگر روابط بین‌المللی ریاض با کشورهای اطرافش از جمله مصر رو به وخامت است.
همچنین روابط ریاض-واشنگتن به دنبال تصویب قانون "جاستا" (قانون عدالت علیه حامیان تروریسم) به شدت دچار تنش شده است و ریاض به شدت نگران است که مجبور شود به دلیل دست داشتن اتباع این کشور در حملات ۱۱ سپتامبر، صدها میلیارد دلار غرامت به واشنگتن بپردازد.

مطالب مرتبط:

اقدام جالب شهردار آنکارا علیه امارات

داعش: ماه رمضان - ماه خون در اروپا

سخنان تامل برانگیز مولانا طارق جمیل درباره جامعه ا

فرمان‌ جدید پوتین علیه تروریستها

مسلمانان آمریکا دستور مهاجرتی جدید ترامپ را محکوم

تاجیکستان : مزدوران خارجی در جنگ داخلی تاجیکستان ت

اولین روز مدرسه وارث تاج و تخت بریتانیا / عکس

مولانا گرگیج :تلاش های ما برای ایجاد وحدت باید بر

گاف وزارت دفاع انگلیس و لقمه گرفتن برای داعش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز