b_300_300_16777215_10_images_aviary_1429853891531.jpg

یک قاضی در نیویورک با حکمی اتوبوس های این شهر را ملزم به استفاده از یک آگهی جنجالی درباره مسلمانان و یهودیان کرده که در آن به کشتن یهودیان به دست مسلمانان اشاره می کند.

مقام های اداره حمل و نقل شهری نیویورک (ام تی ای) با نصب این آگهی مخالفت کرده و می گویند که این آگهی می تواند منجر به تحریک اعمال تروریستی و خشونت شود؛ اما «جان کولتل» قاضی دادگاهی در این شهر گفته استفاده «از این آگهی درچهاچوب قانون اساسی آمریکا است که از آزادی بیان حمایت می کند.»

براساس این گزارش، سازمان دفاع از آزادی های آمریکایی هزینه این آگهی ها را برعهده دارد. این آگهی در حال حاضر در حمل و نقل عمومی در شیکاگو و سانفرانسیسکو استفاده می شود. این آگهی جنجالی، مردی را با حال تهدیدآمیزی نشان می دهد که سر و صورتش با دستاری پوشیده شده است؛ در کنار این مرد نقل قولی از یک نماهنگ منسوب به گروه فلسطینی حماس نقش بسته است. در حالی که فلسطینیان به دست اشغالگران صهیونیستی از سرزمین خود آواره شده و در بدترین وضعیت قرار دارند و تلاش می کنند در مقابل تجاوزهای مداوم آنها به مناطق فلسطین نشین ایستادگی و مبارزه کنند؛ در این آگهی «مبارزه با صهیونیستها برای خارج کردن آنها از سرزمین اشغال شده» با عنوان ««کشتار یهودیان عبادتی است که ما را به خدا نزدیکتر می کند.» تعبیر شده تا بتوانند در برابر افکار عمومی جلب ترحم کنند.

براساس گزارش بی بی سی، آگهی مورد نظر این پرسش را مطرح می کند که «این جهاد این مرد است؛ جهاد شما چیست؟» قاضی کولتل در رای خود گفته است که او درباره نگرانی های امنیتی حساس است اما به گفته او، مقام های اداره حمل و نقل شهری نیویورک از سویی شکیبایی مردم این شهر را دست کم گرفته و از سوی دیگر تاثیر بالقوه این آگهی را بیش از اندازه تصور کرده اند. او گفته، ساده لوحی است اگر بگوییم که نیویورکی ها با دیدن یک آگهی که باعث تحریک مردم سانفرانسیسکو و شیکاگو نشده، تحت تاثیر قرار بگیرند. وی، اجرای رای خود را به مدت ۳۰ روز به تاخیر انداخته تا اداره حمل و نقل شهری نیویورک تصمیم بگیرد که آیا می خواهد در این باره تقاضای استیناف کند یا نه. بی بی سی همچنین نوشت: سخنگوی ام تی آی گفته است که این اداره از صدور این رای ناامید شده، اما افزوده که مقام های این اداره در حال بررسی موضوع هستند.

مدیریت سازمان دفاع از آزادی های آمریکایی را «پملا گلر» که یک بلاگر و فعال جنجالی است برعهده دارد.

«مرکز حقوقی فقر در جنوب، که یک گروه حقوق های مدنی در آمریکاست، این سازمان را یک نهاد ضدمسلمانان خوانده است.»

مطالب مرتبط:

داعش در پوشش مهاجر تروریست به اروپا می فرستد

م

رئیس جمهور فیلیپین به دستور فرمانده کل قوای آمریکا

تصویب قانون عفو عمومی توسط پارلمان لیبی

مراحل حفظ قرآن کریم در بوسنی و هرزگوین

سرکرده طالبان افغانستان در ولايت قندوز دستگیرشد

ا

شمار تلفات حمله تروریستی لندن به 5 نفر و شمار افرا

سومین دوره مسابقات اروپایی قرآن کریم در هامبورگ آغ

جدال بر سر لباس شنای اسلامی و غیر اسلامی زنان درفر

دونالد ترامپ تصمیم برای انتقال سفارت امریکا را به

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز