b_300_300_16777215_10_images_gorggyy.jpg

اساس نیوز :مولوی  محمد حسین گرگیج در خطبه های این هفته اظهار گفت: بحران سوریه راهکار نظامی ندارد و مشکلات این کشورباید با مذاکره  حل و فصل گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در بخشی از خطبه های جمعه (9 مهر 1395) با توجه به افزایش تنش و بحران در سوریه و ادامه بمباران شهرهای این کشور تصریح کردند: همانطور که هفته گذشته اشاره کردم برای مسلمانان بسیار بد است که جان کری(وزیر امور خارجه امریکا) و سرگئی لاوروف (وزیر امور خارجه روسیه) برای

ما تصمیم گیری کنند، مسلمانان باید با تفاهم مشکلات جهان اسلام را حل کنند.
امام جمعه اهل سنت آزادشهر تنها راه حل بحران سوریه را “تفاهم و گفتمان” عنوان کردند و افزودند: بحران سوریه باید با تفاهم و گفتمان حل شود و با بمباران و توپ و تانک حل نمی گردد، حدود هفتاد سال سپری شده و مسئله فلسطین هنوز حل نشده است زیرا در آنجا صاحبان اصلی آن اخراج و به حاشیه رانده شدند.
مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش ادامه دادند: دیگران نباید کشور سوریه را اشغال کنند و در همه کشورهای اسلامی باید اینگونه عمل شود، جنگ و نزاع نتیجه ای جز تخریب بلاد و تعذیب عباد در پی نخواهد داشت.
ایشان با بیان اینکه “حدود ششصد هزار نفر در شهر حلب در معرض خطر هستند” خاطرنشان ساختند: مردم شهرحلب در خطر هستند و جهان اسلام باید فکری به حال مردم سوریه کند .زیرا سازمان ملل و شورای امنیت برای کشورهای اسلامی کاری پیش نخواهند برد. باید خود مسلمانان با اتحاد در کنار هم قرار بگیرند و مسایل خود را با تفاهم حل کنند تا بیش از این نابودی مسلمانان را شاهد نباشیم.
هلاکت شیمون پرز خبر خوشی برای مسلمانان بود
مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه با اشاره به خبر مرگ شیمون پرز رییس جمهور اسبق رژیم صهیونیستی افزود: خبر خوشی که به مسلمانان رسید هلاکت شیمون پرز (رییس جمهور سابق اسراییل) بود که 93 سال عمر کرد، وی اولین شخصی بود که طرح اخراج شهروندان فلسطینی را امضا کرد. جنایت های این جانی بی شمار هستند و خداوند شخصی را که می خواهد عذابش سنگین شود عمرش را همراه با جنایت طولانی می کند تا بر بار گناهانش افزوده شود.
مولانا گرگیج همچنین تصریح کردند: شیمون پرز که اصالتا لهستانی بود تمام بدبختی ها را بر سر مردم فلسطین آورد و صهیونیست ها  را در آنجا حاکم کرد. او یکی از طراحان نخست رژیم اشغالگر اسراییل بود و از خداوند متعال نابودی تمام اشغالگران را خواستاریم.

Save

مطالب مرتبط:

ادغام بی­‌سابقه دو حزب اسلامی در الجزایر

بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی (محمدیه) خواستار نش

آتش‌بس در یمن از امشب آغاز می‌گردد

گزارش نیویورک تایمز از وضعیت قدرت داعش

داعشی ها بدنبال بازگشت به کشورهای خود هستند

ا

مفقود بودن هزاران مهاجر در آلمان

ا

عفو عیدی طالبان به مناسب فرا رسیدن عید اضحی (عیدقر

عملیات انتحاری دراسلام / انتحاری یا خودکشی

شرکت اپل یک دین جدید بوجود آورد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات