b_300_300_16777215_10_images_hanif_2.jpg

اساس نیوز :مولوی محمد علی رخشانی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت گرگان با اشاره به بروز  برخی اختلافات در برداشت های فقهی، خواستار مراجعه مردم به علما برای حل مسائل فقهی شان شد .

به گزارش خبرنگار اساس نیوز ظهر امروز(9 مهرماه ) خطبه های نماز جمعه اهل سنت گرگان با حضور پرشور اقشار مختلف در مسجد ابوحنیفه (رض)گرگان برگزار شد .
در خطبه های امروز مولوی رخشانی با اشاره به  آیه شریفه قرآن مجید گفت :ای مسلمین اگر شما در مسایل مختلف دینی ،فقهی و شرعی اختلاف داشتید، ابتدا باید از خداوند و سپس محمد رسول الله (ص)وبعد از مجتهدین وعلمای دین اطاعت کنید .
مولوی رخشانی ادامه داد: توضیحات برخی از آیات شریف قرآن در احادیث آمده است. مانند احکام نماز که جزئیات آن را پیامبر (ص) در احادیث بسیاری توضیح داده اند ویا احکام زکات که آن نیز دارای احادیث متعدد است .
وی  افزود :ممکن است در برخی از مواقع که به احادیث دسترسی نداریم باید از دانش خود ویا اطرافیان استفاده نماییم.وی تاکید کرد :به یاد داشته باشید در جایی که فرموده خداوند و احدایث مراجع در اختیار ما قرار دارند در حل مسایل نباید از فکر خودمان پیروی کنیم .چنین افرادی از دین زده شده و از آن فاصله می گیرند و کم کم دچار گمراهی می گردند،بنابراین باید در مسایل شرعی احتیاط کنیم.
مولوی رخشانی با اشاره به اینکه برخی افراد در پاسخگویی از فکر و ذهن خود بهره می گیرند خاطر نشان ساخت:در پاسخگویی به مسایل حتما یا باید به مجتهدین و علمای دین مراجعه کرده و یا باید به کتب ارزشمند آنها مراجعه نماییم.
.خطیب نماز مسجد ابوحنیفه با یاد آوری مسایل و مشکلات جهان اسلام بیان داشت:امروزه می بینیم که کفر و شرک با هم متحد شدند و با جنگ علیه مسلمانان خون افراد بیگناه را بر زمین می ریزند.آنها خیال می کنند که قدرت برتر هستند و غافلند از از اینکه قدرت برتر مطلق از بالا نظاره کر اعمال آنهاست و در یک بر هم زدن می تواند آنها را نیست و نابود کند.برای این عده عذابی دردناک خواهد بود.وظیفه ما این است تا در حق مسلمانان دعا کنیم تا خداوند متعال نصرت خود را نصیب ما گرداند .

b_400_400_16777215_10_images_hanafiiia2.jpg
لازم به ذکر است که اهل سنت ساکن گرگان نماز جمعه خود را در دو مسجد ابوحنیفه قراق محله و خوجه احمد یساوی در خیابان دانشگاه برگزار می کنند.نماز جماعت اهل سنت ساکن گرگان در ایام ماه مبارک رمضان در مکانهای مختلف بدون هیچ گونه مشکلی برگزار می شود .اهل سنت حدود ده درصد جمعیت گرگان را شکل می دهند.

خبرنگار :طاهر جانی

Save

مطالب مرتبط:

ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه داعش وارد افغانستان می

مولانا گرگیج پیروزی دکتر حسن روحانی را تبریک گفت

تشدید درگیری میان گروه طالبان و افراد وابسته به دا

قربانی و عید

محکومیت ممنوعیت پخش اذان از مساجد قدس توسط وزیر دی

آیا جنگ جهانی سوم از خاورمیانه آغاز خواهد شد ؟

پنتاگون گزینه‌های گوناگون را برای نابودی داعش تدار

همدیگر را بهتر بشناسیم/ضرورت تعامل رسانه ای شیعیان

حقوق بشر در قرآن و اسلام؛ در نمایشگاه تونس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات