b_300_300_16777215_10_images_aviary_1429708720071.jpg

شهر بالتیمور در ایالت مریلند آمریکا روز سه شنبه شاهد تظاهرات مردم در اعتراض به کشته شدن یک سیاه پوست دیگر توسط پلیس بود.

تظاهرکنندگان با حرکت به سمت یک ایستگاه پلیس و سر دادن شعارهایی مخالفت خود را با رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا نشان دادند.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: وضعیت غم انگیزی است. وقایعی از این دست در هر جای این کشور رخ می‌دهد. ما در ‌‌نهایت خواستار اجرای عدالت هستیم. دیگری افزود: او کشته شد به خاطر اینکه پلیس مسبب آن بود. ما باید بدانیم چه چیزی اتفاق افتاده است. او نمی‌بایست کشته می‌شد و باید زنده می‌ماند.

«فردی‌گری» جوان ۲۷ ساله سیاه پوست که ده روز پیش در جریان دستگیری توسط ماموران پلیس بالتیمور، به شدت از ناحیه نخاغ آسیب دیده بود، روز یکشنبه جان باخت.

ویدئوهای ضبط‌شده از لحظه بازداشت‌ این جوان سیاه‌پوست نشان می‌دهد که پلیس چطور وی را به زور به روی زمین و نهایتا داخل خودروی پلیس می‌کشد.

تظاهرات‌کنندگان علاوه بر کشته شدن ‌گری، به نحوه پوشش این رخداد توسط رسانه‌های جریان اصلی آمریکا نیز معترض هستند و می‌گویند این رسانه‌ها اخبار مربوط به قتل‌گری را به طور کامل پوشش نمی‌دهند. مرگ این جوان بار دیگر خشم سیاه پوستان آمریکا را برانگیخت. پیش‌تر و طی ماه‌های اخیر نیز حوادثی از این دست ناآرامی‌هایی را در آمریکا به همراه داشت.

مطالب مرتبط:

موافقت ریاض با احیای مسیر دریایی حجاج هند به مکه

لوپن برنامه ای برای ممانعت از ورود مسلمانان به فرا

مجازات افراط گرایان استرالیایی به جرم توهین به مسل

مولاناگرگیج :مولوی جمالزهی به علت اختلاف قومی به ق

اعترافات یک داعشی درباره نحوه آموزش سربریدن افراد

نزاع داخلی بین مسلمانان، امنیت اسرائیل را تضمین کر

انتقاد دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر در یمن

س

وقتی وهابی کم می آورد

موشک جدید روسیه ویرانگر تونل های داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز