b_300_300_16777215_10_images_aviary_1429708720071.jpg

شهر بالتیمور در ایالت مریلند آمریکا روز سه شنبه شاهد تظاهرات مردم در اعتراض به کشته شدن یک سیاه پوست دیگر توسط پلیس بود.

تظاهرکنندگان با حرکت به سمت یک ایستگاه پلیس و سر دادن شعارهایی مخالفت خود را با رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا نشان دادند.

یکی از تظاهرکنندگان گفت: وضعیت غم انگیزی است. وقایعی از این دست در هر جای این کشور رخ می‌دهد. ما در ‌‌نهایت خواستار اجرای عدالت هستیم. دیگری افزود: او کشته شد به خاطر اینکه پلیس مسبب آن بود. ما باید بدانیم چه چیزی اتفاق افتاده است. او نمی‌بایست کشته می‌شد و باید زنده می‌ماند.

«فردی‌گری» جوان ۲۷ ساله سیاه پوست که ده روز پیش در جریان دستگیری توسط ماموران پلیس بالتیمور، به شدت از ناحیه نخاغ آسیب دیده بود، روز یکشنبه جان باخت.

ویدئوهای ضبط‌شده از لحظه بازداشت‌ این جوان سیاه‌پوست نشان می‌دهد که پلیس چطور وی را به زور به روی زمین و نهایتا داخل خودروی پلیس می‌کشد.

تظاهرات‌کنندگان علاوه بر کشته شدن ‌گری، به نحوه پوشش این رخداد توسط رسانه‌های جریان اصلی آمریکا نیز معترض هستند و می‌گویند این رسانه‌ها اخبار مربوط به قتل‌گری را به طور کامل پوشش نمی‌دهند. مرگ این جوان بار دیگر خشم سیاه پوستان آمریکا را برانگیخت. پیش‌تر و طی ماه‌های اخیر نیز حوادثی از این دست ناآرامی‌هایی را در آمریکا به همراه داشت.

مطالب مرتبط:

استفاده تبلیغی مسلمانان بلژیک از فرصت رمضان

جهان اسلام ،نیازها و منافع

طالبان : با دولت افغانستان مذاکره نمی‌کنیم

 

یونسکو خواستار توقف پروژه های مخرب اسرائیل در مسجد

دردسرساز شدن یک پیام ضد اسلامی

شکایت فلسطین علیه اسرائیل در دیوان کیفری بین الملل

روزنامه ینی شفق ترکیه : کشور عربستان به چهار منطقه

سفارش خداوند، مهربانی و ترحم در برابر تمام کائنات

افتتاح نخستین مسجد شهر «دوبوک» آمریکا

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات