b_300_300_16777215_10_images_5D164D8D4B52407E90B300D89889DEC3_w987_r1_s.jpgاساس نیوز: پادشاه اردن ضمن مخالفت با حضور نیروهای غربی در عملیات علیه داعش در سوریه و تاکید بر لزوم اتخاذ و هماهنگی کشورهای منطقه‌ برای مقابله با این بحران گفت: ما باید پیش دستی کنیم زیرا متاسفانه واکنش تروریست‌ها از اتحاد ما سریعتر است.


عبدالله دوم پادشاه اردن در گفتگوی یک ساعته با شبکه سی.بی.اس آمریکا درباره موضوعاتی چون جنگ با داعش در سوریه، عراق و لیبی و نیز “بوکوحرام” و جنبش “الشباب” سومالی صحبت کرد و گفت: جهان درک نمی‌کند که ما در جنگ جهانی سوم علیه افراطی‌ها موسوم به داعش هستیم. اردن تاکنون هزاران حمله هوایی را علیه پایگاه‌های داعش در سوریه با همکاری ائتلاف ضد داعش انجام داده است.


عبدالله دوم ضمن اعلام مخالفت خود با استفاده از نیروهای هوایی ائتلاف در نبرد با داعش گفت: چاره‌ای جز ورود و مشارکت نیروهای غربی در عملیات ضد داعش در سوریه نیست.
وی با انتقاد از مشاوران آمریکایی و مراکز پژوهشی که تصور می‌کنند منطقه را بهتر از ساکنان آن می‌شناسند با تمسخر گفت: آنها پیش‌بینی کردند که وضعیت بحرانی سوریه ظرف شش ماه پایان می‌یابد اما اکنون ما در سال ششم این بحران هستیم.


پادشاه اردن گفت: امان عاملان سوزاندن خلبان اردنی را تحت تعقیب داده و تاکنون دو تن از آنها را اعدام کرده است.
وی داعشی‌ها را «خوارج اسلام»خواند و گفت: آنها تنها دو درصد مسلمانان جهان را تشکیل می‌دهند و نباید ۹۰ درصد باقی مانده هدف اقدامات و انتقام جویانه و یا اسلام هراسی قرار گیرند.


وی تاکید کرد: حمله به برج‌های دوقلوی آمریکا با هدف ایجاد دشمنی و کینه در بین غربی‌ها علیه مسلمانان جهان بود.
پادشاه اردن در ادامه مصاحبه‌اش گفت: داعش در حال انتقال فرماندهی عملیات به لیبی است آیا نباید ما تلاش‌های خود را برای لیبی متمرکز کنیم و یا اینکه باید یک یا دو سال دیگر منتظر باشیم تا کمک‌هایمان به کشورهای آفریقایی جهت مقابله با بوکوحرام و جنبش الشباب آغاز شود؟ ما باید پیش دستی کنیم زیرا متاسفانه واکنش داعشی‌ها از اتحاد و هماهنگی‌های ما سریع‌تر است.

مطالب مرتبط:

بازگشت بیش از صد هزار خانواده عراقی به مناطق خود

کرکوک؛ روزها در کنترل دولت و شب ها در کنترل داعش

حملات هوایی ارتش عراق علیه مواضع داعش در سوریه ادا

 

خدایا خودت به ما کمک کن !

نیروهای جانباخته در حادثه واژگونی قایق گمیش تپه شه

امام جمعه بانه ترور علمای اهل سنت عراق بوسیله داعش

وزارت خارجه مصر : از حق تشکیل کشور مستقل فلسطین به

روسیه بالگردهای آنسات و کا-226ت به ایران تحویل می

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری:علما باید همچون انبیا دل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز