b_300_300_16777215_10_images_144162_738.jpg

اساس نیوز:جنگنده های ترکیه جمعه شب و بامداد امروز با پرواز بر فراز مناطق مرزی ترکیه، مناطق کوهستانی در یوکسک اوا در شرق این کشور را بمباران کرده اند.

روزنامه آکشام لحظاتی پیش در تارنمای خبری خود، گزارش داد،جنگنده های ترکیه حوالی ساعت 23 شب گذشته که از طریق شهر مرزی وان به سوی منطقه منطقه یوکسک اوا (واقع در نزدیکی مرز ایران) پرواز می کردند، هدف های پ.ک.ک در مناطق کوهستانی جلو – سات و کادی کوی را بمباران کردند.

در خبر به جزئیات بیشتر اشاره نشده است. ارتش ترکیه نیز در این زمینه اظهار نظری نکرده است.
خبرگزاری آناتولی نیز روز پنجشنبه از عملیات پهپادهای مسلح ترکیه در کوههای بوزول منطقه یوکسک اوا و کشته شدن دست کم شش تن از اعضای پ.ک.ک در این عملیات خبر داده بود.

ارتش ترکیه اعلام کرده است در عملیاتی که از چهارم اوت گذشته در منطقه استان حکاری شروع شده، 307 تن از اعضای پ.ک.ک کشته شده اند.
استان حکاری ترکیه به ویژه منطقه چکوراوا در نزدیکی مرز عراق و و کوهستانهای تندورک - چالدران و یوکسک اوا واقع در نزدیکی مرز ایران نزدیک به دو ماه است شاهد گسترده ترین عملیات ارتش و شدیدترین درگیریهای بین نیروهای دولتی و پ.ک.ک است.

مقامات نظامی ترکیه می گویند منطقه چکوراوا که مهمترین معبرهای نفوذ عناصر پ.ک.ک از خاک عراق به این کشور و مناطق تندوروک که مهمترین گذرگاه این گروه به کناره های دریای سیاه و مناطق داخلی ترکیه هستند، پاکسازی شده و در کنترل نیروهای ارتش در آمده است. بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه که از منطقه عملیاتی بازدید کرده می گوید مناطقی بود که 25 سال ارتش وارد آن نشده بود.

دوران سه ساله بدون درگیری در مناطق کردنشین ترکیه در جولای سال گذشته به دنبال عملیات انتحاری داعش در سوروچ شهر مرزی ترکیه با سوریه، علیه کردهایی که برای کمک رسانی به مردم کوبانی سوریه جمع شده بودند و متعاقب آن بریده شدن سر دو پلیس در این منطقه، خاتمه یافت و در یک سال اخیر، ترکیه شاهد شدیدترین حملات تروریستی و جنگ شهری بی سابقه ای در مناطق کردنشین بین پ.ک.ک و نیروهای امنیتی و نظامی این کشور بوده است.

دولت آنکارا می گوید دیگر راه حل سیاسی مطرح نیست و پ.ک.ک باید بدون قید و شرط سلاح بر زمین بگذارد و یا عملیات تا پاکسازی کامل تروریست ها ادامه خواهد یافت.
در این میان تلاشها برای خاتمه دادن به درگیریها و بازگشت به راه حل سیاسی ادامه دارد. هیاتی از حزب دمکراتیک خلق ها هفته گذشته به شمال عراق رفت و با مسعود بارزانی دیدار و از وی خواست در این زمینه پادرمیانی کند.

مطالب مرتبط:

خطرناکترین عملیات آزادسازی موصل؛ ارتش عراق با داعش

دولت قزاقستان «یوتیوب _فیس بوک_تویتر» را فیلتر می

آخوند رهبر :شخصیت والای پیامبر اکرم می تواند حلقه

امام جمعه موقت اهل سنت بندو : برون رفت از مشکلات د

سخنگوی سازمان ملل: یمن با قحطی یک درجه فاصله دارد

مولانا عبدالحمید در دیدار دانشجویان اهل‌سنت:سوال ا

کره شمالی:سیا ست های آمریکا گانگستری است

برگزاری دوره‌های آموزش جن‌گیری

اعدام شهروندان اهل سنت عراق توسط داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات