b_300_300_16777215_10_images_42357578578.jpgداعش تاکنون 6 هزار نفر را در استان الانبار عراق اعدام کرده است

رییس شورای استان الانبار عراق گفت: گروه تروریستی داعش از آغاز حمله به این استان و اشغال آن در اواخر سال 2013 تاکنون، 6 هزار نفر را اعدام کرده است.
به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، صباح کرحوت روز گذشته با بیان این مطلب افزود: داعش حدود یک هزار نفر را در شهر الکرمه در شرق فلوجه و یکهزار و 500 نفر دیگر را در فلوجه که همچنان در تصرف آنهاست، اعدام کرده است.

وی افزود: از آغاز سقوط مناطق غرب الرمادی نیز بیش از یک هزار نفر از افراد عشیره البونمر به دست داعش اعدام شده اند و سرنوشت شیخ حاتم عبدالرزاق النمراوی رییس این عشیره نیز که توسط داعش ربوده شده، نامشخص است.

صباح کرحوت همچنین خاطرنشان کرد که داعش حدود یک هزار نفر را در مناطق غرب الانبار اعدام کرده و سایر قربانیان نیز مربوط به مناطق دیگری از جمله مناطق شمالی، شرقی و جنوبی الرمادی و مناطق هیت، الرطبه، الصقلاویه و الثرثار واقع در استان الانبار هستند.

رسانه ها به تازگی از کشف هشت گور جمعی جدید در مجموعه کاخ های ریاست جمهوری در تکریت مرکز استان صلاح الدین عراق خبر دادند.

در این رابطه شبکه خبری الفرات نوشت: نیروهای مردمی موفق شدند هشت گور جمعی متعلق به شهدای پایگاه نظامی اسپایکر را در داخل کاخ های ریاست جمهوری تکریت کشف کنند.

در جریان سقوط موصل و بخش های عمده پنج استان عراق در 19 خرداد سال گذشته، یک هزار و 700 جوان زیر 22 سال در پایگاه آموزشی اسپایکر قتل عام شدند.

براساس این گزارش، این جوانان هنوز دوران آموزشی خود را به طور کامل نگذرانده بودند که به صورت غافلگیرانه، به اسارت درآمدند. برخی گزارش ها از اعدام همه آنان حکایت دارد و برخی گزارش ها نیز حاکی است هنوز تعدادی از آنان در اسارت داعش به سر می برند.

نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای مردمی هفته گذشته در پی آزادسازی شهر تکریت از دست تروریست های داعش و پاکسازی این شهر، توانستند گورهای جمعی و مکانی را که عناصر داعش در مجموعه کاخ های ریاست جمهوری اقدام به اعدام غیرنظامیان می کردند کشف و شناسایی کنند.

تعدادی از عناصر داعش که در عملیات اخیر نیروهای مردمی عراق دستگیر شده بودند، گفتند که فرمان قتل عام جوانان پایگاه آموزشی اسپایکر را یک زن صادر کرده بود.

این کشتار یکی از هولناکترین جنایات داعش در عراق به شمار می رود که دنیا را تکان داد و واکنش نهادهای حقوق بشر مستقل را برانگیخت.

گروه تروریستی داعش که دست پرورده غرب و برخی کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه است، در جریان پیشروی تابستان 2014 در خاک سوریه و شمال و غرب عراق، با اشغال شهرها، شهرک ها و سرزمین های گسترده، تاکنون جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

مطالب مرتبط:

فرمانده عراقی: موصل کمتر از سه ماه دیگر آزاد می شو

ا

ماموستا عزیزی: نباید به دلایل نامناسب جوانان را از

کمک یک میلیون دلاری قطر به خانواده های مستمند غزه

مولانا عبدالحمید :سرنوشت مردم افغانستان باید توسط

ماموستا بابایی: حج نماد عینی وحدت و همدلی امت اسلا

خشم مردم شرق آسیا از رفتار غیرانسانی علیه مسلمانان

ا

فرمانده ارتش پاکستان: «اسلام آباد» آماده همکاری ب

هیئت تحریرالشام: هر سرباز ترکیه‌ای که وارد ادلب شو

امام جمعه دهستان کرند:دشمنان اسلام در ماهواره‌ ها

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات