b_300_300_16777215_10_images_000000087.jpg

 

اساس-مولوی گرگیج،استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در سخنان روز گذشته خود با اشاره به چالش های جهان اسلام بیان داشت:اگر مسلمانان با هم متحد بودند امروز کشورهای اسلامی جولانگاهی برای ابر قدرت های دنیا قرار نمی گرفت، قدرت های بزرگ اسلحه ساز از اختلافات مسلمانان بیشترین بهره برداری را دارند و اسلحه های مخرب خود را در بین مسلمانان توزیع می کنند.

 

وی تنها راه برون رفت مسلمانان از بحران ها کنونی را "وحدت و یکپارچگی" دانست و خاطرنشان کرد: امروز مسلمانان به و حدت و اتحاد نیاز دارند تکفیر مسلمانان توسط یکدیگر و کافر و بی دین خطاب کردن همدیگر هیچ سودی برای جهان اسلام ندارد،ما باید یکدیگر را بپذیریم و تحمل کنیم تا دشمنان اسلام سوء استفاده نکنند. 

 

امام جمعه اهل سنت آزادشهرسپس به اهداف دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی پرداخت و تصریح کردند: استکبار جهانی و دشمنان اسلام سه هدف را در کشورهای اسلامی دنبال می کنند، یکی نابودی مسلمانان توسط خودشان، دوم تخریب تاسیسات و زیر بناهای کشورهای اسلامی و سوم اینکه منابع و ذخایری که در جهان اسلام وجود دارد را چپاول کنند، کشورهای خاور میانه دارای ذخایر طبیعی بسیار غنی هستند که مستکبران جهان درصدد تصرف آنان می باشند. 

 

عالم برجسته اهل سنت کشور همچنین خطاب به علمای اسلام و سران کشورهای اسلامی توصیه کرد:مسلمانان،علماء و سران کشورهای اسلامی باید هم اندیشی داشته باشند، کنار یکدیگر قرار بگیرند و اتحاد خود را حفظ کنند تا دست مستکبرین از جهان اسلام کوتاه شود، وحدت و انسجام در بین مسلمانان یکی از خواسته های اسلام و قرآن است.

 

 مولانا گرگیج در پایان سخنانشان زمان برگزاری نماز عید سعید قربان شهرستان آزادشهر را 9 صبح طبق ساعت رسمی کشور اعلام نمود و از عموم نمازگزارن خواست تا قبل از ساعت تعیین شده در عیدگاه حضور یابند و با حضور پرشورخود عیدگاه شهرستان آزادشهر را نورانی کنند.

مطالب مرتبط:

فتوای داعش برای "قتل بستگان"!

امارات؛ توقف در حاشیه جاده برای اقامه نماز ممنوع ش

مبنای آزادی فلسطین وحدت امت اسلامی است

تظاهرات مسلمانان مقابل کاخ سفید در محکومیت تبعیض ن

وظایف مسلمانان در دهه ذوالحجه

قطع کمک مالی آژانس آمریکایی توسعه به برخی از کشوره

طالبان مذاکره با دولت افغانستان در نشست علما را رد

احتمال لغو مذاکرات دونالدترامپ و کیم جونگ اون

استقبال از ابتکار تلفنی ترکیه برای آموزش قرآن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز