b_300_300_16777215_10_images_00000000000014.jpg

 

در زمانیکه گروه های مختلف تروریستی به نام دین دست به اقدامات وحشیانه در سراسر جهان می زنند و با این اقدامات خود چهره دین مبین اسلام را مشوش جلوه می دهند، یک دختر ۱۸ ساله پیرو دین هندو، که اکنون دانش آموز کلاس دوازدهم در شهر "آگرا" در ایالت "اوتار پرادش" است، در اقدامی عجیب با فراگیری قرآن کریم و زبان عربی، کودکان فقیر مسلمان این شهر را به دور خود جمع کرده و به آموزش رایگان قرآن کریم به آنان مشغول شده است.

«پوجا کوشاواها» محوطه بیرونی یک معبد در شهر آگرا را محل تدریس خود قرار داده است و به ۳۵ کودک مسلمان، قرآن آموزش می دهد.

یکی از بانون مسلمان که فرزندش در کلاس آموزش قرآن «پوجا» شرکت می کند، این را اقدامی نادر و تعجب برانگیز خواند و با تمجید از این معلم هندوی قرآن کریم، از اینکه فرزندش در کلاس های پُر بار او شرکت می کند، ابراز خرسندی کرد.

«پوجا کوشاواها» در گفتگو با رسانه های محلی در مورد این اقدام خود گفت: سال ها پیش در محل زندگی خود، آموزگاری داشتم که پدرش مسلمان و مادرش هندو بود. او به من قرآن و زبان عربی را به طور کامل آموخت و به دلیل برخی مشکلات شخصی، نتوانست به ادامه تدریس خود بپردازد و از من خواست تا راه او را ادامه دهم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: معلم قرآن دوران کودکی من، نکته نابی از از اسلام به من آموخت و آن این بود که دانش به دست نمی آید، مگر آنکه آن را با دیگران به اشتراک بگذاری و دیگران را نیز در دانش خود سهیم نمایی. و این نکته موجب شد که من نیز پا در جای پای اموزگار خود بگذارم و تدریس قرآن را در پیش بگیرم.

این معلم جوان قرآن، در پایان علت برگزاری کلاس های خود به صورت رایگان را اینگونه تبیین نمود: بسیاری از دانش آموزانی که در در کلاس های من شرکت می نمایند، از خانواده های فقیر و کم بضاعتی هستند و با وجود این مساله، من هیچ ضرورتی نمی بینم که بخواهم از آنان بابت تدریس قرآن، شهریه گرفته و مبلغی دریافت نمایم.

مطالب مرتبط:

قطر برای کشورهای عربی تحریم کننده شرط گذاشته است

نشید بسیار زببای رمضان با صدای ماهر زین

اختتامیه بیست و نهمین دوره ترجمه و تفسیر قرآن در

تبریک ماه مبارک رمضان به سبک نخست وزیر کانادا

بازدید اردوغان از پایگاه ویژه پهپادها در استان بات

پیشگویی نوستراداموس عرب درباره عربستان

ا

دستگیری 15 تن از اعضای داعش در مغرب

مولوی مومن: اگر دین را یاری کنید، دین هم شما را یا

تلاش مسلمانان «مانیتوبا» برای مقابله با تعصب و نفر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات